NewsyKOSZMAR! Mecz Polska-Kazachstan zapowiadał się zwycięsko. W drugiej połowie wszystko się zmieniło

KOSZMAR! Mecz Polska-Kazachstan zapowiadał się zwycięsko. W drugiej połowie wszystko się zmieniło

Wynik meczu Polska Kazachstan
Karol
04.09.2016 19:52, aktualizacja: 04.09.2016 20:08

Za nami pierwszy mecz reprezentacji Polski o awans do Mistrzostw Świata 2018, które odbędą się w Rosji. Nasi piłkarze w Astanie zmierzyli się z Kazachstanem. Chociaż pierwsza połowa należała do biało-czerwonych (2:0), w drugiej rywal zremisował 2:2. Zaledwie w ciągu 7 minut straciliśmy prowadzenie.

Pierwszą bramkę Polacy zdobyli już w 8. minucie, a zdobył ją Bartek Kapustka. Kolejny gol w 35' to zasługa Roberta Lewandowskiego. Faulowany kapitan pewnie i precyzyjnie wykonał swoje zadanie strzelając z pola karnego.

W drugiej połowie mieliśmy mniej szczęścia. Siergiej Chiżniczenko pokonał Łukasza Fabiańskiego w 52. minucie zdobywając pierwszy gol dla Kazachstanu. Swój wyczyn powtórzył 7 minut później doprowadzając do remisu. To jeden z najcenniejszych wyników w eliminacjach dla reprezentacji Kazachstanu.

Na boisku zabrakło Michała Pazdana, który z powodu urazów mięśniowych w ostatniej chwili został wycofany ze składu.

Polska kończy z 1 punktem na koncie. Szkoda. Do Kazachstanu pojechaliśmy jako faworyci do zwycięstwa.

Oby następnym razem było lepiej. Kolejny mecz w listopadzie w Rumunią. Polacy spotkają się na stadionie w Bukareszcie.