Szukaj
Szukaj
Dziś sobota, 24.03.2018

Jessica Chastain walczy o prawa Polek! Padły mocne słowa [WIDEO]

Jessica Chastain o proteście


Jessica Chastain wzięła udział w Międzynarodowym Strajku Kobiet

Jessica Chastainto amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Była dwukrotnie nominowana do Oskara, za  drugoplanową rolę w filmie Służące oraz pierwszoplanową rolę w filmie Wróg numer jeden

Dziś, w tym szczególnym dla kobiet dniu, zorganizowany został Międzynarodowy Strajk Kobiet, do którego na warszawskiej ulicy przyłączyła się aktorka Jessica Chastain. Gwiazda przebywała akurat z wizytą w Polsce. Nie kryła zadowolenia z tego, iż mogła wesprzeć kobiety w ich walce o swoje prawa. Przyznała, że głoszone postulaty tj. równość płci, wolność wyboru, łatwy dostęp do opieki medycznej są jej szczególnie bliskie:

Dziś jest międzynarodowy dzień kobiet. Nasze postulaty dotyczą nierówności płacowych i opieki medycznej dla kobiet .To sprawy, które są dla mnie szczególnie istotne. Chciałam dzisiaj wziąć udział w strajku, a miałam to szczęście, że akurat byłam tu  – w Warszawie. Bardzo się cieszę, że mogę się solidaryzować z polskimi kobietami. Jesteśmy silniejsze, gdy jesteśmy razem.

Nieprzypadkowo dzień 8 marca został wybrany dniem Międzynarodowego Strajku Kobiet. Data ta jest jasnym i klarownym przekazem skierowanym do polityków o pochylenie się na sprawami najwyższej rangi, nad sprawami związanymi z poszanowaniem kobiecych praw.

Dzisiejsze manifestacje odbywają się pod hasłem Przeciw przemocy władzy. Dość wyzysku reprodukcyjnego. Głównym celem marszu jest sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Zobacz: Gwiazdy na strajku w Międzynarodowy Dzień Kobiet! Anja Rubik, Martyna Wojciechowska, Agata Młynarska


Źródło: Agencja X-news, TVN24, x-news.pl

Jessica Chastain w Polsce

Jessica Chastain na Międzynarodowym Strajku Kobiet

Czy brałaś/brałeś udział w Międzynarodowym Strajku Kobiet?Komentarzy: 2


ZZ | 9 marca 2017, 07:07

Jurek, po co te publiczne wystąpienie


Gość | 9 marca 2017, 01:37

Walczy z całych sił , jęczy jak na podjeździe załadowany ził , za darmo się promuje bo wokół same ……e


Dodaj komentarz
×