Szukaj
Szukaj
Dziś czwartek, 19.04.2018

Nie żyje ceniony muzyk. Rodziny nie stać na pogrzeb. Fani zorganizowali zbiórkę i tylko w dobę zebrali aż… Szok!

Allan Holdsworth nie żyje, pogrzeb


Nie żyje Allan Holdsworth

To wielki cios dla muzycznego świata. 16 kwietnia zmarł Allan Holdsworth, ceniony gitarzysta jazzowy i rockowy. Kompozytor i muzyk pochodzenia brytyjskiego rozpoczął karierę w 1969 roku w zespole ‚Igginbottom, miał też ogromny wpływ na rozwój rocka progresywnego i czynnie udzielał się w wielu pobocznych projektach.

Jego odejście było ogromnym ciosem dla rodziny, a rozpacz potęgował dodatkowo brak funduszy na… pogrzeb muzyka. Pogrążona w żalu córka Holdswortha w rozmowie z administratorem facebookowej grupy UnReal Allan, Manningiem Barlettem przyznała, że rodzinie brak środków na pokrycie kosztów związanych z pochówkiem. Fani nie zastanawiali się nawet przez chwilę:

Mieliśmy już założone konto na GoFoundMe [jeden z serwisów crowdfundingowych] przygotowane do zbiórki funduszy na dokończenie dwóch ostatnich płyt Allana. To okropne, że teraz musimy użyć tego konta, by zapłacić za jego pogrzeb – czytamy we wpisie Bartletta.

Ile zebrali fani Allana Holdswortha na pogrzeb?

Organizatorzy jako cel założyli 20 tysięcy. Nie spodziewali się najwyraźniej tak masywnego odzewu ze strony fanów: w ciągu zaledwie jednego dnia zebrana kwota osiągnęła ponad 93 tysiące dolarów. 

Manning nie krył swojego wzruszenia:

To dzięki wam nasz najukochańszy przyjaciel Allan zostanie pochowany z honorami i należnym szacunkiem, a jego dzieci nie wpadną w panikę z powodu kosztów. Nie mam słów, by opisać waszą życzliwość – napisał później na UnReal Allan.

Pozostaje nam jedynie pochylić głowę przed takim postępowaniem. Łączymy się również w żalu z rodziną i fanami muzyka.

Zobacz: Nie żyje 27-letni gwiazdor MTV. Popełnił samobójstwo

Allan Holdsworth nie żyje

Allan Holdsworth nie żyje

Zbiórka na pogrzeb Allana Holdswortha

Zbiórka na pogrzeb Allana HoldsworthaKomentarzy: 0


Dodaj komentarz
×