Szukaj
Szukaj
Dziś wtorek, 20.02.2018

Dzisiaj 74 rocznica powstania w getcie warszawskim! Gwiazdy wspierają Akcję Żonkile: Anja Rubik, Małgorzata Kożuchowska, Maja Ostaszewska

Akcja Żonkile na czym polega, kto wspiera


Akcja Żonkile – na czym polega?

To już po raz piąty Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję mającą upamiętnić powstanie w getcie warszawskim. Dzisiaj, 19 kwietnia, ponad tysiąc wolontariuszy będzie rozdawało papierowe żonkile na ulicach Warszawy. Żonkile to symbol pamięci o tym tragicznym zrywie, związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w rocznice powstania w getcie warszawskim dostawał te właśnie kwiaty od anonimowego darczyńcy.

Które gwiazdy wspierają Akcję Żonkile?

W tę ważną akcję włączyło się wiele gwiazd: Agnieszka Holland, Anja Rubik, Maciek Musiał, Maja Ostałowska, Robert Więckiewicz, Agata Kulesza czy Małgorzata Kożuchowska.

Supermodelka Anja Rubik tak mówiła o swoim udziale w przedsięwzięciu:

Zgodziłam się wziąć udział w akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdyż uważam, że jest to bardzo istotna kampania „ku pamięci”. Historia powinna Nas uczyć i chronić przed popełnianiem tych samych błędów. Przypominać o tym jak ważna jest demokracja, wolność, szacunek, równość i różnorodność narodowa, religijna, która wzbogaca nasz Świat.

19 kwietnia akcji rozdawania żonkili będzie towarzyszyło wiele innych wydarzeń, m.in. oficjalne obchody rocznicy wybuchu powstania, projekcja monodramu Nadludzka medycyna, a 21 kwietnia koncert orkiestry Sinfonia Varsovia.

Małgorzata Kożuchowska - Akcja Żonkile - 74 rocznica powstania w getcie warszawskim

Małgorzata Kożuchowska – Akcja Żonkile – 74 rocznica powstania w getcie warszawskim

Anja Rubik - Akcja Żonkile - 74 rocznica powstania w getcie warszawskim

Anja Rubik – Akcja Żonkile – 74 rocznica powstania w getcie warszawskim

Maja Ostaszewska - Akcja Żonkile - 74 rocznica powstania w getcie warszawskim

Maja Ostaszewska – Akcja Żonkile – 74 rocznica powstania w getcie warszawskim

Interesujesz się historią Polski?Komentarzy: 1


Gośćtys | 19 kwietnia 2017, 15:53

same grono zydowek


Dodaj komentarz
×