Szukaj
Szukaj
Dziś czwartek, 22.02.2018

Agnieszka Holland pierwszy raz tak szczerze o córce i jej homoseksualizmie

Agnieszka Holland


Agnieszka Holland nigdy nie ukrywała, że jej córka jest homoseksualistką. Reżyserka jednak czekała, aż Kasia Adamik sama będzie chciała podzielić się tą informacją z innymi. Dopiero po wywiadzie córki dla VIVY!, Holland zaczęła mówić o tym, jak to jest być matką osoby homoseksualnej.

Z własnego doświadczenia to nie mogę wiele powiedzieć, bo ono nie jest typowe – ja nigdy nie miałam problemu z tym, że Kasia jest homoseksualna. Natomiast rozmawiałam z panią Elżbietą Szczęsną, prezeską Akceptacji i ona powiedziała mi, że na początku tacy rodzice przede wszystkim płaczą. To znaczy, że poziom świadomości na ten temat jest strasznie niski. Zablokowany przez brak edukacji i przez kościelną propagandę uprawianą przez osoby pokroju księdza Oko. To dlatego na wieść o homoseksualizmie dziecka rodzice przeżywają szok. Co więc mogłabym im powiedzieć? Po prostu be cool. Popatrzcie na swoje dziecko jak na człowieka i wspierajcie je, bo w takim społeczeństwie jak polskie jego sytuacja jest, delikatnie mówiąc, niekomfortowa. Pomóżcie dziecku w tej sytuacji znaleźć drogę do szczęścia, bo chyba o to najbardziej wam chodzi – żeby dziecko było szczęśliwe – wytłumaczyła w wywiadzie dla Repliki.

Agnieszka Holland powiedziała, że nie wyklucza, że w niedługim czasie wyreżyseruje film o miłości osób homoseksualnych. Nie śpieszy się jej z tym, bo jak mówi, ma sporo czasu i jeszcze więcej, innych pomysłów. (Agnieszka Holland wyreżyseruje „House of Cards”!) Reżyserka powiedziała, że z chęcią opowiedziałaby w filmie o związku Konopnickiej z Dulębianką lub o Marii Dąbrowskiej i Annie Kowalskiej.

 

Agnieszka Holland i Katarzyna Adamik

Fotografia: AKPAKomentarzy: 0


Dodaj komentarz
×