NewsyZ ostatniej chwili: Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016: wojna nerwów w meczu Polska - Macedonia

Z ostatniej chwili: Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016: wojna nerwów w meczu Polska - Macedonia

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016: mecz Polska- Macedonia jaki wynik?Kto wygrał? fot. facebook.com
Milena Majek
17.01.2016 22:12, aktualizacja: 17.01.2016 22:48

15 stycznia 2016 to data, którą powinni zapamiętać fani nie tylko piłki ręcznej, ale i wszystkich sportów na całym świecie. To właśnie wtedy rozpoczęły się. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016. Polacy dostąpili zaszczytu organizacji tej wspaniałej imprezy. I to nie byle jakiej rangi! Przypomnijmy, że w tym roku ważniejsze będą jedynie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro i piłkarskie EURO 2016.

Od początku turnieju nasi zawodnicy nie ukrywali, jak bardzo chcieliby zdobyć medal. Być może spełni się ich największe marzenie o zwycięstwie w Mistrzostwach Europy przed własną publicznością. Stres więc jest ogromny: współmierny do presji, jaka ciąży na naszych zawodnikach.

Nadszedł jednak długo oczekiwany dzień, kiedy trzeba było skoncentrować się najmocniej. To czas otwarcia mistrzostw. Polacy, przy komplecie kibiców na trybunach Tauron Areny w Krakowie, podejmowali Serbów. Po niesamowitym spotkaniu udało nam się wygrać 29:28.

Zarówno na radość, jak i na poprawę gry, nie było zbyt wiele czasu. Polacy już po kilkudziesięciu godzinach odpoczynku mieli przed sobą ważne spotkanie. Ponownie w Krakowie podejmowaliśmy kolejnych rywali. Tym razem reprezentację Macedonii. Mecz ten był niezwykle ważny. Teoretycznie najsłabszy rywal w naszej grupie nie zamierzał się poddać. Przeciwnicy Polaków wyszli zdeterminowani i bardzo skoncentrowani. Mieli w swoim składzie snajpera Barcelony - Kiriła Łazarowa. Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski zna go doskonale. Wszyscy jednak wiemy, że jest to zawodnik nieobliczalny.

Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo słabo. Dużo strat w ataku i niewykorzystanych sytuacji sam na sam z bramkarzem dało niepożądany efekt. Polacy popełniali błąd za błędem i w pewnym momencie było już 6:2 dla rywali. Co ciekawe, nasi reprezentanci zdobyli tylko dwa gole w piętnaście minut spotkania! Potem było już jednak trochę lepiej. Niewątpliwie bohaterami tej części meczu byli bramkarz Sławomir Szmal i obrotowy Kamil Syprzak. Polacy ostatecznie schodzili na przerwę z dwupunktową stratą 13:11

Druga połowa to znów wojna nerwów. Kibice przeżyli chwile grozy, kiedy na boisko padł Michał Jurecki. MVP meczu z Serbią na szczęście podniósł się o własnych siłach i kontynuował spotkanie. Popularny Dzidziuś należy do zawodników o wyjątkowej wytrzymałości fizycznej. W tym meczu najbardziej zostanie jednak zapamiętany Sławomir Szmal. Zwyciężyliśmy, dzięki jego kosmicznym obronom. Ponadto bardzo dobrze spisywał się Krzysztof Lijewski. Miał stuprocentową skuteczność. Na cztery oddane rzuty, zdobył cztery bramki. Potem znów nasi szczypiorniści przeżyli trudne chwile. Trzecią karę, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Piotr Chrapkowski. Polacy wyszli z tej opresji obronną ręką. Na nieco ponad dwie minuty prowadziliśmy już czterema bramkami! Emocji jednak nie zabrakło do ostatnich sekund. Na minutę przed końcową syreną zrobiło się niebezpiecznie. Została już tylko jedna bramka przewagi. Ostatecznie reprezentacja Polski wygrała z Macedonią 24:23. MVP spotkania został Kamil Syprzak.

Aż strach pomyśleć, co będzie się działo w kolejnych meczach. Ale wszyscy wiemy, że Polacy już tak mają: ich spotkania mogą oglądać tylko osoby o mocnych nerwach :) Następny, pełen stresu mecz już we wtorek. Polacy podejmować będą fenomenalnych, typowanych w gronie faworytów do zwycięstwa całego turnieju, reprezentantów Francji. Spotkanie można będzie oglądać na antenie Polsatu i Polsatu Sport. Transmisja od godziny 20:00

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016: mecz Polska- Macedonia fot. facebook.com