Szukaj
Szukaj
Dziś piątek, 20.04.2018

Wybraliśmy najgłośniejsze filmy 2016! To o nich mówiliśmy w tym roku najczęściej

Najlepsze filmy 2016


Wybraliśmy 10 najgłośniejszych filmów 2016

To był wyjątkowy rok dla kina zarówno polskiego, jak i zagranicznego. Na ekranach kin mogliśmy obejrzeć kolejną adaptację filmowej książki najpopularniejszej pisarki, J. K. Rowling, pojawił się wyjątkowy film o życiu w świecie cyfrowym, a w Polsce numerem jeden był zdecydowanie jeden policjant. O których filmach było najgłośniej? Sprawdźcie sami.

Zobacz: Wybraliśmy najlepsze polskie piosenki 2016

Zobacz także: Oto ranking najlepszych zagranicznych piosenek 2016

Nasz ranking najgłośniejszych 10 filmów 2016:

10. „Zanim się pojawiłeś”

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Zanim się pojawiłeś"

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: „Zanim się pojawiłeś”

W końcu dostaliśmy historię romansu z krwi i kości, która wzrusza, nie przerysowuje rzeczywistości i z wielkim szacunkiem traktuje temat choroby ludzkiej. Jeśli ktoś nie widział, koniecznie wpisać na liście do nadrobienia!

9. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Magia to jeden z tych tematów, które zawsze wzbudzały i będą wzbudzać zainteresowanie. I mimo że już jakiś czas temu mogliśmy zapomnieć o Harrym Potterze, to autorka bestsellerowej sagi przypomniała o sobie niesamowitą nową historią, która zachwyciła fanów na całym świecie.

8. „Smoleńsk”

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Smoleńsk"

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: „Smoleńsk”

Można się sprzeczać czy ten film był potrzebny, czy nie. Czy był dobry, czy nie. Czy warto było opowiedzieć w ten sposób tę historię. Jedno jest pewne – był w tym roku wielu Polaków i dostarczył internetowi tyle memów, jak żaden inny film.

7. „Deadpool”

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Deadpool"

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: „Deadpool”

Jak co roku, tak i w tym roku dostaliśmy historię z superbohaterem w roli głównej. W tym roku był to Deadpool, czyli ekranizacja jednego z najpopularniejszych komiksów Marvel Comics. Czym różnił się od reszty tego typu filmów fantasy? W żadnym poprzedniej takiej ekranizacji nie było aż tak świetnie wyważonej dawki dobrego humoru na poziomie. Deadpool udowodnił, że kinowe adaptacje nie muszą być schematyczne i nadęte.

6. „Ostatnia rodzina”

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Ostatnia rodzina"

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: „Ostatnia rodzina”

Film biograficzny z niesamowitymi zdjęciami, ukazujący postacie Zdzisława Beksińskiego, malarza, oraz jego syna Tomasza, prezentera Radiowej Trójki. Bardzo realistycznie pokazane dwie mocne osobowości ze swoimi ułomnościami, w realiach PRL-u.

5. „Nerve”

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Nerve"

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: „Nerve”

Rzadko jesteśmy świadkami tak hipnotyzującego nowoczesnego kina dla młodzieży. Już od pierwszych minut filmu zostajemy przeniesieni do cyfrowego świata, w którym to właśnie elektronika manipuluje życiem. Precyzyjny, odważny, pozostawiający niesamowite wrażenie po seansie.

4. „Planeta singli”

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Planeta singli"

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: „Planeta singli”

Polskie komedie romantyczne przyzwyczaiły nas już do tego, że gdy jesteśmy w kinie ma się wrażenie, że ogląda się dzieło ośmiolatków dla ośmiolatków. Trend ten przełamała Planeta singli. Świetny, świeży scenariusz mówiący o miłości rodem z portali randkowych, brak jałowej przewidywalności i naprawdę zabawne żarty. W głównych rolach zachwycili m.in. „belfer“ Maciej Stuhr, prześliczna Agnieszka Więdłocha, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Piotr Głowacki za doskonałę rolę asystenta Marcela.

3. „Wołyń”

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Wołyń"

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: „Wołyń”

To zdecydowanie nie jest film dla każdego. Historia poruszona w produkcji ukazuje toczące się wypadki zapoczątkowane wybuchem II Wojny Światowej. Bardzo mocny, wzbudzający skrajne emocje, ale ukazujący w punkt realia życia w tamtych czasach.

2. „Bridget Jones Baby”

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Dziecko Bridget Jones"

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: „Dziecko Bridget Jones”

Fani musieli czekać aż 12 lat na kontynuację przygód jednej z najbardziej kultowych postaci gatunku komedii romantycznych. Wielu zastanawiało się, czy po takiej przerwy urocza Bridget dalej będzie potrafiła przyciągnąć przed ekrany masową widownię – udowodniła, że jak najbardziej.

1. „Pitbull. Nowe porządki” / „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Pitbull. Nowe porządki" & "Pitbull. Niebezpieczne kobiety"

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: „Pitbull. Nowe porządki” & „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”

Dwa filmy, które były w tym roku na językach wszystkich. Wielki przełom w karierze Piotra Stramowskiego, rekordowa oglądalność i klasyczne teksty, które weszły do kanonu życia codziennego. Doskonały powrót na ekrany Alicji Bachledy-Curuś i świetna rola Mai Ostaszewskiej, która zaprezentowała się widzom z zupełnie innej strony. Z tych, i innych względów, nie mieliśmy ani cienia wątpliwości, co powinno być naszym tegorocznym filmowym numerem jeden.

Czy lubisz oglądać polskie filmy?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×