NewsyZofia Zborowska nie przebierała w słowach. Boleśnie uderzyła w Konfederację. Padły wulgaryzmy

Zofia Zborowska nie przebierała w słowach. Boleśnie uderzyła w Konfederację. Padły wulgaryzmy

Zofia Zborowska stanowczo o Konfederacji (fot. KAPIF)
Zofia Zborowska stanowczo o Konfederacji (fot. KAPIF)
18.09.2023 18:10, aktualizacja: 18.09.2023 21:48

36-letnia Zofia Zborowska to aktorka, która nie boi się wyrażać swoich poglądów politycznych. Córka innych znanych artystów – Wiktora Zborowskiego Marii Winiarskiej nigdy nie ukrywała tego, że blisko jej do feminizmu i bardzo daleko do poglądów konserwatywnych.

Co jakiś czas dzieli się ona przemyśleniami dot. spraw politycznych i światopoglądowych na swoim profilu na Instagramie. Tym razem uderzyła tam w Konfederację.

Zofia Zborowska stanowczo o Konfederacji

Najpierw opisała na InstaStories przebieg spotkania założycielskiego Fundacji Patriarchat. W jego trakcie jeden z uczestników mówił, że "traktowanie kobiet jako części dobytku jest zdrowym układem" (więcej przeczytacie o tym na portalu wiadomosci.wp.pl).

Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale powstała nowa fundacja. Fundacja Patriarchat, która opowiada się za usunięciem kobiet z przestrzeni publicznej. Kobiety traktowane są nie jako partnerki, a "część dobytku" – napisała Zborowska, dodając, że w spotkaniu nowej organizacji uczestniczył m.in. poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

Następnie nagrała krótkie oświadczenie, w którym zwróciła się do pań – sympatyczek Konfederacji. W mocnych słowach dopytywała, dlaczego popierają tę partię.

I teraz wytłumaczcie mi dziewczyny. Co trzeba mieć w głowie, żeby głosować na Konfederację? Chcecie być częścią dobytku mężczyzny? Kur***... Błagam was, dziewczyny, błagam was – nie przebierała w słowach.

Po tym wystosowała apel, prosząc niezdecydowane wyborczynie o to, żeby jednak oddały głos.

Myślcie samodzielnie, myślcie samodzielnie – i idźcie na wybory. Nie idąc na wybory, bo nie masz, na kogo głosować, bo pie*** politykę (...), godzisz się na to, żeby takie osły (...) doszły do jeszcze większej władzy. Żeby zamknęli cię w kuchni, zrobili z ciebie maszynę do rodzenia dzieci i zabrali ci prawa wyborcze – przekonywała. W tej chwili co druga Polka nie wie, czy pójdzie na wybory. Mnie to osobiście przeraża – zakończyła swoje wystąpienie.
Zofia Zborowska (fot. Instagram)
Zofia Zborowska (fot. Instagram)
Zofia Zborowska (fot. Instagram)
Zofia Zborowska (fot. Instagram)
Zofia Zborowska (fot. Instagram)
Zofia Zborowska (fot. Instagram)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także