NewsyKrytyk filmowy zszokowany samobójstwem Marcina Wrony: "Jeszcze wczoraj rozmawiałem z nim"

Krytyk filmowy zszokowany samobójstwem Marcina Wrony: "Jeszcze wczoraj rozmawiałem z nim"

Śmierć Marcina Wrony. Znajomi o samobójstwie reżysera
Śmierć Marcina Wrony. Znajomi o samobójstwie reżysera
Karol
20.09.2015 19:21

Temat śmierci Marcina Wrony na długo pozostanie obecny w polskich mediach. Tak smutnego zakończenia nie spodziewałby się nikt. Znajomi, rodzina i gwiazdy są w ogromnym szoku, wciąż podkreślają jak szczęśliwym na pozór człowiekiem był reżyser. Nikt nie chce uwierzyć w samobójstwo. Przypomnijmy, że według doniesień RMF FM ciało Marcina Wrony znalazła żona, Olga Szymańska.

Głos w sprawie śmierci Marcina Wrony zabrali kolejny współpracownicy. Na antenie TVN Info krytyk filmowy Łukasz Maciejewski zdradził, że rozmawiał z przyjacielem na dzień przed tragedią. Dodał też, że samobójstwo pokazuje jak ciężkie jest życie artysty:

Jesteśmy bardzo zszokowani. Marcin był barwną postacią, bardzo towarzyską. Jeszcze wczoraj rozmawiałem z nim po południu, umawialiśmy się na spotkanie. To dramatyczne zwieńczenie pięknej i błyskawicznej kariery. Pokazał jaki to jest zawód i jaką cenę płacą artyści za wykonywanie swojej pracy, jak bardzo muszą się ze sobą zmagać. Myślę, że Marcin zabrał tajemnicę swojej śmierci ze sobą

Sporo miejsca na temat samobójstwa Marcina Wrony poświęcił też we wpisie na Facebooku aktor Wojciech Zieliński, który znany jest z ról m.in. w "Londyńczykach" czy "Pokłosiu":

Zapewne większość z Was przeżyło odejście kogoś bliskiego. Może jakaś część grona doświadczyła straty z powodu samobójczej śmierci przyjaciela, kolegi? I jak domniemywam u każdego z Was w takiej sytuacji pojawiło się pytanie DLACZEGO??? A gdy do tego dobrze znałeś, znałaś człowieka,(tzn. tak Ci się wydawało) człowieka, który snuje plany na przyszłość, człowieka sprawiającego wrażenie mocno osadzonego w realiach materialnych i niematerialnych, zaczynasz powątpiewać w swojego „wewnętrznego obserwatora”. Czy byliśmy za mało empatyczni? Za mało uważni? Czy podświadomie dołożyliśmy kapkę trucizny do „napoju życia”? Na pewno po takich doświadczeniach nasze życie już nie jest takie samo. I nie oznacza, że ma być gorsze albo lepsze. To oznacza tylko tyle, że życie toczy się dalej bez „Tego kogoś” i czy potrafimy wyciągnąć z tego naukę, która pozwoli nam i innym świadomie żyć. Składam kondolencję żonie i bliskim mojego serdecznego kumpla Marcina Wrony...

Jak poinformował rzecznik gdyńskiej policji Michał Rusak, zwłoki Marcina Wrony zostaną przewiezione na początku tygodnia do zakładu medycyny sądowej, gdzie odbędzie się sekcja zwłok. Wtedy też poznamy oficjalną odpowiedź na pytanie o to, co było przyczyną śmierci 42-letniego reżysera.

Marcin Wrona na Festiwalu Filmowym w Gdyni
Marcin Wrona na Festiwalu Filmowym w Gdyni
Marcin Wrona
Marcin Wrona
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także