Szukaj

Dramatyczny apel polskiego piłkarza. Sparaliżowany walczy o życie w szpitalu. „Pomóżcie mi w doliczonym czasie gry o moje życie”

Rafał Kosiec sparaliżowany. Kim jest?

Rafał Kosiec sparaliżowany. Kim jest?

Rafał Kosiec walczy o życie

Dramatyczne chwile w życiu tego młodego piłkarza. Rafał Kosiec, bo o nim mowa, uległ tragicznemu wypadkowi. Od tamtej pory zawodnik Polonii Warszawa przebywa w szpitalu. Sparaliżowany Kosiec napisał poruszający list, w którym błaga o pomoc.

Nazywam się Rafał Kosiec. Do niedawna byłem czynnym zawodnikiem Polonii Warszawa, walczącym o każdy centymetr boiska dla swojego klubu. Dziś jestem jedynie, a może AŻ czynnym inwalidą walczącym każdego dnia o własne życie, zdrowie i przyszłość.

Dnia 24 marca 2016 r. wybiegłem na boisko przy ul. Konwiktorskiej 6, zamiar jeden zdobyć kolejne 3 pkt niezbędne dla mojego klubu by powrócił na należne mu miejsce na salonach polskiej piłki nożnej. Występ przeciwko drużynie Ursusa był prawdopodobnie moim ostatnim meczem w życiu. Ostatnimi minutami na boisku. Niestety już 2 godziny po zakończeniu spotkania leżałem sparaliżowany z 4-kończynowym niedowładem na oddziale intensywnej terapii w Wojskowym Szpitalu przy Szaserów.

Jak tam się znalazłem? Zawiozła mnie karetka, którą wezwał któryś z moich sąsiadów, kiedy zauważył bądź usłyszał huk jak spadam ze schodów. Straciłem przytomność schodząc z 4 piętra. Tamtego feralnego dnia lekarze nie wiedzieli co mi dolega i dziś 4 miesiące po inwazyjnej operacji na rdzeń kręgowy dalej NIE WIEDZĄ !!!! Do dziś też nie wiem czy decyzja o operacji nie zrobiła ze mnie inwalidy ????

Wątpliwości rodzą się stąd, że do szpitala trafiłem z powodu urazu kręgosłupa odcinka szyjnego, złamanie kręgu, wstawienie implantu oraz uraz rdzenia kręgowego. Po operacji i 3 tygodniowym pobycie w szpitalu opuściłem szpital z dodatkowymi dolegliwościami zdrowotnymi mianowicie:

– sparaliżowane mięśnie od klatki piersiowej w dół, brak czucia bólu i temperatury
– neurogenny pęcherz, czyli do dnia dzisiejszego muszę się cewnikować
– porażenie narządów wewnętrznych, nie pracują jelita (atonia jelit) spowodowana uszkodzeniem nerwów
– neuralgia, potworne pieczenie i palenie od klatki piersiowej w dół
– spięcia spastyczne
– o potencji seksualnej nie ma mowy a mam 29 lat
– zmęczenie psychiczne, lęk przed przyszłością, myśli samobójcze

To tylko niektóre dolegliwości, które pojawiły się po operacji. Do dziś bębnią mi w uszach słowa lekarzy: „trzeba być dobrej myśli i mieć nadzieję”. Nie poddaję się i robię wszystko żeby pomóc tej nadziei. Każde dnia otwieram i zamykam kolejne drzwi gabinetów lekarskich. Nikt dosłownie nikt nie jest w stanie mi ulżyć bólem, z którym żyję od operacji. A co dopiero pomóc wrócić do sprawności.

Dlatego też zwracam się z prośbą o nagłośnienie mojego przypadku. Państwa popularność może spowoduję, że informacja o moim problemie rzucona w eter medialny da efekty, że ktoś to przeczyta kto będzie w stanie mi pomóc. Jakiś lekarz? Osoba znająca kogoś w Polsce czy za granicą. Nie wiem jestem sfrustrowany. Na chwilę obecną odwiedziłem dziesiątki gabinetów lekarskich państwowych i prywatnych. Przejechałem Polskę w dłuż i wszerz, nikt nie jest w stanie mi pomóc.

Nie proszę o pomoc finansowa jedynie i Aż o wykorzystanie państwa popularności.

Swoim zaangażowaniem na boisku prze 22 lata zawsze dawałem świadectwo tego że się nie poddaje i walczę do 90 minuty plus czas doliczony. Mogą o tym zaręczyć takie osobistości z polskiej piłki nożnej jak: Edward Klejdins, Jacek Magiera, Dariusz Dźwigała, Jerzy Engel, Igor Gołaszewski….

Proszę pomóżcie mi w doliczonym czasie gry o moje życie
Rafał Kosiec – czytamy 

Miejmy nadzieję, że piłkarzowi uda się otrzymać pomoc. Rafałowi życzymy zdrowia.

Zobacz: Oscar Pistorius chciał popełnić samobójstwo. Trafił do szpitala

Kim jest Rafał Kosiec? Wypadek polskiego piłkarza. Jak pomóc?

Kim jest Rafał Kosiec? Wypadek polskiego piłkarza. Jak pomóc?


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×