Dramat polskiej aktorki! Gwiazda „Prawa Agaty” i „Na dobre i na złe” ma najcięższą chorobę na świecie [WIDEO]

Katarzyna Pawlak ma stwardnienie rozsiane

Katarzyna Pawlak ma stwardnienie rozsiane

Katarzyna Pawlak ma stwardnienie rozsiane

Katarzyna Pawlak już od dziecka robiła karierę jako aktorka. Zaczęła grać jako uczennica szkoły muzycznej. Wzięła udział w 20 filmach, serialach, etiudach szkolnych i spektaklach telewizyjnych. Publiczność może kojarzyć ją z ról w takich produkcjach jak Prawo Agaty, Na dobre i na złe, Jack Strong czy 39 i pół. Jednak choroba bardzo szybko postępowała. Katarzyna Pawlak choruje na stwardnienie rozsiane. 

Ma zaledwie 55 lat,  gdyby nie problemy ze zdrowiem mogłaby być najbardziej docenianą aktorką swojego pokolenia. Jak sam twierdzi, ma najgorszą chorobę na świecie. Stwardnienie rozsiane dało o sobie już znać na drugim roku studiów aktorskich.

Mam najgorszą chorobę na świecie. Zaczęło się od opadania, bezwładu stopy. Potem natychmiast był paraliż – wspomina matka aktorki, Halina Pawlak.

Niestety oznaczało to koniec marzeń o wielkiej sławie. Katarzyna Pawlak musiała pożegnać się z wymarzonym i idealnym zawodem dla siebie. Dostała pracę w teatrze Jaracza, jednak nie była w stanie jej nawet zacząć. Choroba postępowała z dnia na dzień.

To była jedna z tych studentek, na którą pierwszą bym wskazał, że ma ogromne szanse zrobić karierę – wyznał Jan Peszek

Przykro nam, bo prawdopodobnie teraz moglibyśmy oglądać Pawlak w wielu produkcjach, kto wie, może zrobiłaby zagraniczną karierę?

Zobacz: Katarzyna Nosowska trafiła do szpitala! Konieczna była operacja


Katarzyna Pawlak o stwardnieniu rozsianym – źródło: Agencja TVN / x-news.pl  


Źródło: Agencja TVN / x-news.pl

Reportaż Uwagi o chorobie Katarzyny Pawlak

Reportaż Uwagi o chorobie Katarzyny Pawlak (fot. x-news.pl)


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×