Jerzy Stuhr o ciężkiej walce z rakiem: „Popełnili przy moim leczeniu parę poważnych błędów!”

Jerzy Stuhr trafił do szpitala

Jerzy Stuhr szczerze o walce z rakiem przełyku

Jerzy Stuhr cztery lata temu zachorował na raka przełyku. Przez złą diagnozę lekarzy niewiele brakowało, a mogło go już z nami nie być. To naprawdę straszne, bo był krok od śmierci.

Aktor w szczerej rozmowie wyznaje, ze w jego leczeniu popełniono parę poważnych błędów. To były dla niego ciężkie chwile, nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Na pewno nigdy nie zapomni tych traumatycznych przeżyć.

Popełnili przy moim leczeniu parę poważnych błędów. Na przykład uznali w pewnym momencie, że jestem przypadkiem paliatywnym u można mi co najwyżej pomóc godnie umrzeć. Wszczepili mi stenty do przełyku, potem trafiłem na leczenie na oddział onkologiczny. A tam pytają: „Jak mamy panu zrobić radioterapię, jeśli pan ma rury w środku?” – wyznał w rozmowie z magazynem Medycyna Praktyczna

Przetrwać niełatwy czas pomogła mu cierpliwość i tolerancja. Tylko to daje siłę pogodzić się z upokorzeniem. Zależność od lekarzy, pielęgniarek i rodziny to ogromne upokorzenie dla chorego. Choroba uczy niesamowitej pokory, bo o wszystko trzeba prosić się drugiej osoby. Nie tylko o podanie szklanki z wodą, ale także o intymne rzeczy, jak podmycie, czy wytarcie.

Pokora jest ogromnie ważna dla artysty, który żyje na świeczniku, otoczony tłumami ludzi zaspokajających jego narcyzm. Jednego dnia podpisujesz przez półtorej godziny książki, a drugiego dnia leżysz w podartej piżamce, bo zabrakło czystych koszul: wszystkie zarzygane albo zakrwawione. Na nowo stajesz się równy wszystkim ludziom

Teraz stan aktora jest już dobry. Bierze udział w kampanii promującej metody uśmierzania bólu chorujących, aby walczyli z tym, co im się przytrafiło.

To naprawdę szokujące, co spotkało Jerzego Stuhra. Cieszymy się, że teraz jest już lepiej.

Zobacz także: Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Odwołano spektakl z jego udziałem

Jerzy Stuhr, Bal Gwiazdy Dobroczynności 2016

Jerzy Stuhr o swojej walce z rakiem


Jerzy Stuhr o tym, dlaczego sława go męczy

Jerzy Stuhr o tym, dlaczego sława go męczy

Jerzy Stuhr

Fot.ons

Jerzy Stuhr z żoną Barbarą

Fotografia: ONS

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×