Szukaj

Internet kpił z memów z Wentworthem Millerem. On zareagował – internauci osłupieli. Przyznał się do depresji

Wentworth Miller o depresji

Wentworth Miller o depresji

Wentworth Miller to gwiazdor serialu Skazany na śmierć. Kochają się w nim kobiety na całym świecie. Przystojny, utalentowany, bogaty… jednak daleki od szczęścia. Aktor przyznał się do depresji. Powodem decyzji o ujawnieniu tak intymnej sprawy były jego zdjęcia, które opublikowane zostały na jednym z portali społecznościowych. Stał się ofiarą memów internetowych. To nie pierwszy raz, ale tym razem nie wytrzymał. 

Stałem się ofiarą memów internetowych. Nie po raz pierwszy. Ten jednak wyróżnia się od reszty. W 2010 roku prawie odszedłem od aktorstwa, było kilka powodów. Przede wszystkim, jestem samobójcą. Jest to temat, o którym piszę, o którym mówię i który rozprzestrzeniam. Cierpiałem w milczeniu. Podobnie jak wielu. (…) W bólu i zawstydzeniu. Uważałem, że to we mnie jest problem. Głosy w mojej głowie namawiały mnie do autodestrukcji. Nie po raz pierwszy.

Z depresją zmagał się od dzieciństwa. Ucieczkę znalazł z jedzeniu – przytył: 

To walka, która kosztowała mój czas, szanse, możliwości, związki, i tysiące nieprzespanych nocy. W najgorszym momencie mojego dorosłego życia szukałem zapomnienia. Zapomnienie znalazłem dopiero w jedzeniu. To mogło być cokolwiek. Leki. Alkohol. Seks. Ale to jedzenie stało się jedyną rzeczą na którą czekałem. Kulminacyjnym punktem mojego tygodnia był nowy odcinek Top Chefa i talerz ulubionego jedzenia. Przybierałem na wadze. Okropna sprawa.

Opowiedział o kulisach powstawania zdjęcia, które niemal zniszczyło mu życie: 

Któregoś dnia wybrałem się ze swoim przyjacielem na wspinaczkę po wzgórzach Los Angeles. Spotkaliśmy tam ekipę nagrywającą reality show. Byli tam również paparazzi. Zrobili mi zdjęcie i zostało ono opublikowane. Zestawiono je z takim z innych czasów mojej kariery. Moja matka miała takich znajomych, że jako pierwsi przynosili przykre informacje. Wysłali jej to zdjęcie mailem. Zadzwoniła do mnie zaniepokojona. W 2010 walczyłem o swoje zdrowie psychiczne, a to była ostatnia rzecz, której potrzebowałem. Krótko mówiąc: przetrwałem. Te zdjęcia. Jestem dumny. Teraz kiedy widzę swoje zdjęcie w czerwonej koszulce, przypominam sobie tę walkę.

Aktor kończąc swoje wyznanie o depresji i problemach z wagą zwraca uwagę na to, że nie tylko on tak cierpi. Zachęca swoich fanów do pomocy ludziom, którzy tego potrzebują:

 Jak pierwszy raz zobaczyłem te memy na moich social mediach to zabolało mnie to. Ale jak wszystko w życiu ma swój sens. (…) Jeśli znasz kogoś, kto ma kłopoty, postaraj się mu pomóc. Odezwij się. Napisz. Wyślij maila. Odbierz telefon. Komuś zależy. Oni czekają na Twój sygnał.

Post udostępniono już ponad  260 tys. razy.

Wentworth Miller o depresji

Wentworth Miller o depresji

Wentworth Miller

Wentworth Miller zmagał się z depresją


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×