Gwiazda „Niani” przeżywa prawdziwy dramat. Walczy o życie synka

Maria Maciejowska ma chore dziecko

Maria Maciejowska ma chore dziecko

Maria Maciejowska z serialu Niania walczy o życie syna

Serial Niania był swego czasu hitem ramówki TVN. Widzowie pokochali postaci, w które wcielali się Tomasz Kot i Agnieszka Dygant. Kreacja Frani Maj to niezapomniana rola tej znakomitej aktorki.

Od kiedy zakończono emisję Niani, słuch zaginął zwłaszcza po młodych bohaterach serialu. Maria Maciejowska wcielała się w rolę najstarszej córki pana Skalskiego, Małgosi. Aktorka pracę na planie rozpoczęła mając zaledwie 15 lat. Wszystko wskazywało na to, że jej kariera rozwinie się bardzo szybko. Nieoczekiwanie Maria zniknęła z ekranów. Okazuje się, że trzy lata temu na świat przyszedł jej syn – Tymon. Maciejowska zajęła się wychowywaniem dziecka. W 2014 roku u chłopca wykryto białaczkę limfoblastyczną. Aktorka poprosiła więc o pomoc dla Tymona.

Często nie możemy wyjść na spacer, nigdy spotykać się z innymi dziećmi, a widok „zakazanego” placu zabaw wywołuje płacz (…). Dla mnie jako samotnej matki to nie tylko przeżywanie fizycznego i psychicznego cierpienia dziecka, ale problem z tak prozaicznymi sprawami, jak codzienne zakupy, czy dojazd do szpitala, ponieważ zarówno sklep jak i komunikacja miejska to punkty na długiej liście „zakazanych” miejsc”. Dzięki Państwa pomocy będę miała możliwość, za okazaniem imiennych faktur dotyczących wyłącznie leczenia i rehabilitacji dziecka, uzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się nam pomóc – pisze aktorka na stronie Fundacji Spełnionych Marzeń

Trzymamy kciuki za Tymona i jego rodzinę. Miejmy nadzieję, że uda się zebrać wystarczającą ilość środków na leczenie.

Zobacz: Anna Kalczyńska marzy o kolejnym dziecku. Dlaczego nie może zajść w ciążę?

Białaczka limfoblastyczna – co to za choroba?

Ostra białaczka limfoblastyczna (ALL) to najczęstszy typ białaczki u dzieci – około 75 proc. najmłodszych z rozpoznaniem ma tę postać choroby. Jednocześnie ostra białaczka limfoblastyczna to najczęstszy nowotwór wieku dziecięcego – jest ona diagnozowana u około 23 proc. dzieci z chorobą nowotworową. Częstość występowania choroby wynosi 30-40 na 1 mln dzieci rocznie. Najczęściej atakuje między 2. a 4. rokiem życia.

Maria Maciejowska z Niani walczy o życie syna

Maria Maciejowska z Niani walczy o życie syna

Małgosia z Niani ma chorego syna

Małgosia z Niani ma chorego syna


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×