Polska mistrzyni zdradza szczegóły swojej diety. Kaloryczna? Nic bardziej mylnego!

Polska na Igrzyskach Olimpijski w Rio

Polska na Igrzyskach Olimpijski w Rio

Oktawia Nowacka jest weganką

Igrzyska Olimpijskie 2016 właśnie się kończą. Trwają ostateczne rozgrywki. Póki co, Polacy mają 11 medali: 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych.

Jeden z krążków zupełnie nieoczekiwanie zdobyła dla nas Oktawia Nowacka. Polka zajęła trzecie miejsce w pięcioboju nowoczesnym. Po raz pierwszy w naszym kraju mamy medal w tej konkurencji. Oktawia Nowacka jest zawodniczką CWKS Legia Warszawa. Okazuje się, że jeszcze niedawno borykała się ze straszną kontuzją. O mały włos, a mogłaby nie wystąpić na Igrzyskach. Gwiazda przyznała jednak, że we wszystkim pomogło jej to, że jest… weganką!

Punktem zwrotnym w moim życiu były dwie operacje kolan rok po roku. Jeśli chcemy, żeby nasz samochód był bardziej dynamiczny i dłużej sprawny wlewamy do niego lepszą benzynę. Dlaczego więc do mojego ciała wlewam wszystko co najgorsze? I wtedy wszystko się zaczęło. Zmieniłam swoje odżywianie, zaczęłam się uczyć i szukać nowych rozwiązań. Błyskawicznie odzyskałam siły do trenowania, a pierwszy sezon sportowy po rewolucji żywnościowej był najlepszym sezonem w moim życiu – wygrałam Puchar Świata, nie schodząc z podium przez cały cykl trwania zawodów – powiedziała w wywiadzie 

Jeśli taki jest sposób na sukces, to może niektórzy sportowcy też powinni spróbować diety wegańskiej?

Zobacz: Szokujące wyznanie polskiej lekkoatletki na Igrzyskach w Rio: „Wyglądałam jak transatlantyk…” [WIDEO]

Oktawia Nowacka jest weganką

Oktawia Nowacka jest weganką

Sportowcy weganie

Sportowcy weganie


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×