NewsyZa piosenką Tulii na Eurowizję stoi nominowany do Oscara autor hitów Whitney Houston i Tiny Turner! To wielkie nazwisko!

Za piosenką Tulii na Eurowizję stoi nominowany do Oscara autor hitów Whitney Houston i Tiny Turner! To wielkie nazwisko!

Jud Friedman. Kto to? Tulia Eurowizja piosenka
Jud Friedman. Kto to? Tulia Eurowizja piosenka
Aneta Błaszczak
15.03.2019 05:00

Piosenkę Tulii na Eurowizję 2019 napisał autor hitów Whitney Houston, Tiny Turner i Michaela Jacksona. Kim jest Jud Friedman, który odpowiada z eurowizyjną wersję Pali się?

Na temat udziału Tulii w Eurowizji 2019 powiedziano całkiem sporo. Wiemy już, że zespół o Grand Prix konkursu powalczy z utworem Fire in love, który jest odświeżoną wersją ich jesiennego singla Pali się. Okazuje się, że za nową odsłoną piosenki stoi nie kto inny, jak sam Jud Friedman, autor hitów największych światowych muzycznych legend!

O współpracy z gwiazdorem Tulia Biczak opowiedziała w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym:

Dla nas to wielki zaszczyt, a dla kraju wielkie wyróżnienie, że tak wielcy artyści podjęli się dołożenia swego serca do polskiej prezentacji – nieuzasadnione niczym są więc komentarze na temat „słabego” tekstu po angielsku (nie ma takiej możliwości!). Jego fragmenty zostały użyte na prośbę organizatora, pracujemy nad występem z zespołem specjalistów, nie w pojedynkę. (…) Dołożono więc wszelkich starań, by prezentacja była jak najpiękniejsza i jak najbardziej „skuteczna”. Nie ma tu mowy o amatorszczyźnie, nie ma podstaw by zarzucić nam w tej materii niedociągnięcia. Zostaje tylko kwestia gustu. Wszyscy, z całych sił dbamy o dobre imię Polski.

Kim jest Jud Friedman? Artysta ma na swoim koncie aż dwie nominacje do Oscara, dwie do Złotych Globów i cztery do Grammy. Na długiej liście jego przebojów znajdziemy takie jak: Run To You Whitney Houston, Thief Of Hearts Tiny Turner, czy Man in the mirror Michaela Jacksona.

W przeszłości amerykański producent pracował również z polskimi gwiazdami. To on napisał doskonale znane fanom Eurowizji Isn't It Amazing Kasi Skrzyneckiej – piosenkę, z którą gwiazda została zdyskwalifikowana z polskich preselekcji w 2009 roku. Firedman na na swoim koncie również współpracę z Nataszą Urbańską i Hanią Stach przy projekcie Poland… Why not?.

Spodziewaliście się, że za eurowizyjny przebój Tulii po części odpowiada tak bardzo ceniony artysta?

Kasia Skrzynecka – Isn't It Amazing:

  • Jud Friedman
  • Tulia – Fryderyki 2019
  • Tulia Biczak – kim jest liderka zespołu Tulia?
  • TULIA – Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2018
  • Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak to przepiękne dziewczyny!
  • Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak to przepiękne dziewczyny!
  • Tulia – Top of the Top 2018
  • Tulia – Fryderyki 2019, występ
  • Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak to przepiękne dziewczyny!
[1/9] Jud Friedman
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także