NewsyWyciekły drastyczne zdjęcia gwiazd. Wśród nich pobita Angelina Jolie, Madonna, Emma Watson...

Wyciekły drastyczne zdjęcia gwiazd. Wśród nich pobita Angelina Jolie, Madonna, Emma Watson...

Angelina Jolie i Madonna
Angelina Jolie i Madonna
Natalia Brzostowska

02.12.2015 12:38, aktual.: 02.12.2015 18:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do sieci wyciekła seria drastycznych zdjęć najpopularniejszych kobiet znanych na całym świecie. Wśród nich znajdują się Angelina Jolie, Madonna, Miley Cyrus, Emma Watson, Gwyneth Paltrow, Kristen Stewart, Kim Kardashian, Kendall Jenner.

Ich zdjęcia zostały poddane obróbce w Photoshopie przez artystę Alexandro Palombo. Gwiazdom, które uchodzą za ideały, prowadzące na pozór wzorowo szczęśliwe i dostatnie życie, dorobiono siniaki oraz rany na twarzy. Oszpecone ideały pozują na plakatach wraz z hasłem:

Życie może być bajką, jeśli przerwiesz milczenie.

Dzięki takiej drastycznej stylizacji, chciano pokazać ludziom, że przemoc może dotknąć nie tylko zwykłe osoby, ale również te znane. Ma to na celu ponowne zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy domowej wobec kobiet.

Autor zdjęć wyjaśnia:

Cisza co roku zabija albo powoduje niepełnosprawność częściej niż choroby czy wypadki . Przemoc domowa jest jak rak, który nie zna granic , ani statusu społecznego. Może dotknąć każdego, bez względu na to czy jesteś zwykłą osobą czy sławną . Aby ją pokonać trzeba użyć antidotum kultury poprzez edukację i podnoszenie świadomości do szacunku i równości. Każdy z nas ma swoją rolę do zrobienia , aby zwiększyć świadomość i coś zmienić w dowolny sposób. 

Kampanię promuje hasztag #stopviolenceagainstwomen. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Przejmujące zdjęcia gwiazd dostępne są w naszej galerii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także