W 2020 roku zakończyła pracę w telewizji. Umowę z TVN-em rozwiązała polubownie. Niewykluczone, że jeszcze kiedyś będziemy mogli ją zobaczyć na szklanym ekranie, zwłaszcza że były pracodawca regularnie zwraca się do niej z ofertami współpracy.
Dziennikarka w trakcie pandemii zamieszkała na Malediwach. Obecnie przebywa na Kostaryce. Mimo że większość czasu w roku spędza poza Polską, losy ojczyzny nie są jej obojętne. Regularnie zabiera głos w ważnych kwestiach i potępia pomysły rządzących.
WOŚP 2022. Ile Kinga Rusin wpłaciła?
Rusin w najnowszym wpisie na Instagramie, gdzie śledzi ją ponad 530 tysięcy osób, zachęciła obserwatorów do wspierania zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gwiazda zdradziła, że w tym roku na ten cel przekazała sporą sumę pieniędzy — 30 tys. zł:
W dalszej części ponownie dała pstryczka w nos rządzącym, którzy w jej przekonaniu trwonią pieniądze, jak to ujęła w "inwestycje widma":
50-latka na koniec podziękowała założycielowi fundacji - Jurkowi Owsiakowi oraz wszystkim, którzy wsparli akcję:
To kolejny raz, gdy Kinga wykazała się ogromnym gestem. Rok temu dziennikarka również wpłaciła 30 tys. zł, a dwa lata wcześniej do puszki wolontariusza wrzuciła plik banknotów — jak się później okazało było to 10 tys. zł.