NewsyCo za wynik! Aukcja Agaty Dudy na WOŚP zakończona wielkim sukcesem! Zarobiła pięć razy więcej dla fundacji niż jej mąż!

Co za wynik! Aukcja Agaty Dudy na WOŚP zakończona wielkim sukcesem! Zarobiła pięć razy więcej dla fundacji niż jej mąż!

Agata Duda - licytacja WOŚP
Agata Duda - licytacja WOŚP
Zuza Maciejewska

28.01.2019 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aukcje pary prezydenckiej dla WOŚP zakończyły się sukcesem. Czyj przedmiot cieszył się większym zainteresowaniem? Sukienka Agaty Dudy czy kurtka Andrzeja Dudy? Znamy ostateczną kwotę, która zasili konto fundacji Jurka Owsiaka.

Prezydent Andrzej Duda i Agata Duda co roku włączają się w aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiając przedmioty, które cieszą się dość dużą popularnością. Tak było i podczas tegorocznego finału. Komu udało się zdobyć większą sumę?

Podczas tegorocznej aukcji zarówno Andrzej Duda, jak i jego małżonka, na aukcję zdecydowali się przekazać ubrania. Prezydent oddał kurtkę z góralskimi haftami, jego żona zaś sukienkę wprost spod igły Eli Piorun. Oba te przedmioty zebrały sporą sumę – łącznie ponad 50 tysięcy złotych.

Nie da się ukryć, że to jednak kreacja Pierwszej Damy cieszyła się większym zainteresowaniem wśród licytujących. Cena sukienki, w którą prezydentowa ubrana była podczas V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy, niemal do ostatniej chwili zmieniała się w coraz wyższą. Do tego stopnia, że ostatecznie szczęśliwy nabywca zapłaciła za nią aż 44 tysiące złotych.

Kto stał się nowym właścicielem kreacji Agaty? Sekret ten, podobnie jak w przypadku wszystkich innych aukcji, objęty jest tajemnicą. Sekretem natomiast nie jest fakt, że kurtka Andrzeja Dudy została zlicytowana za 7600 złotych, czyli prawie sześć razy mniej niż kreacja jego stylowej żony.

Nie da się jednak ukryć, że w ten sposób na konto fundacji wpłynęło sporo pieniędzy, które w tym roku zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Na ten moment WOŚP udało się w tym roku zebrać ponad 86 milionów złotych, co nie jest jeszcze kwotą ostateczną, ponieważ część aukcji trwa nadal.

  • Agata Duda i Andrzej Duda - Szlachetna Paczka 2018
  • Agata Duda w marynarce w kratę na spotkaniu z dziećmi

Fot. Oficjalna strona Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
  • Agata Duda oddała na WOŚP 2019 sukienkę od Eli Piorun
  • Agata Duda oddała na WOŚP 2019 sukienkę od Eli Piorun
  • Para prezydencka prowadziła Orszak Trzech Króli w Wadowicach
  • Prezydent Andrzej Duda i Agata Duda - Sylwester 2018
  • Andrzej i Agata Duda – pogrzeb Jolanty Szczypińskiej
  • Agata Duda– aukcja WOŚP 2019, kreacja projektu Eli Piorun
  • Agata Duda – 100 lat niepodległości Polski
[1/9] Agata Duda i Andrzej Duda - Szlachetna Paczka 2018
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także