NewsyWnuczki królowej Elżbiety II autorkami niezłego zamętu na pogrzebie. Beatrice i Eugenia zaskoczyły nawet własną matkę

Wnuczki królowej Elżbiety II autorkami niezłego zamętu na pogrzebie. Beatrice i Eugenia zaskoczyły nawet własną matkę

Eugenia i Beatrice na pogrzebie Elżbiety II
Eugenia i Beatrice na pogrzebie Elżbiety II
Elwira Szczepańska

19.09.2022 20:00, aktual.: 19.09.2022 21:52

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września w wieku 96 lat. W sobotę 10 września jej następca, król Karol III został ogłoszony nowym władcą przez Radę Akcesyjną. Następnego dnia trumna z ciałem matki Karola ruszyła w ostatnią podróż. Najpierw trafiła do stolicy Szkocji - Edynburga, a następnie do Pałacu Buckingham w Londynie. Tam kilka dni poddani mogli oddawać hołd monarchini i odbywały się czuwania.

Pogrzeb odbył się 19 września. Podzielono go na dwie części – nabożeństwo w Opactwie Westminsterskim i pogrzeb w Kaplicy Świętego Jerzego w Windsorze. Za trumną szli m.in. król Karol i inni członkowie dynastii, w tym wnikliwie obserwowani przez fanów royalsów, Meghan Markle i książę Harry. Nie zabrakło głów wielu państw, w tym Joe Biden (prezydent USA), Emmanuel Macron (prezydent Francji), a Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda z żoną.

Mszę poprowadził ks. David Hoyle, a przemówienia wygłosiły: premier Liz Truss i sekretarz generalna Wspólnoty Narodów Patricia Scotland. Potem trumnę z ciałem królowej złożono w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze, obok jej ojca, Jerzego VI.

Jednak podczas nabożeństwa żałobnego zachowaniem zaskoczyły wnuczki Elżbiety II.

Dlaczego wnuczki królowej Elżbiety II opuściły nabożeństwo pogrzebowe przed końcem?

Gdy nabożeństwo żałobne królowej Elżbiety II zbliżało się ku końcowi, córki księcia Andrzeja wstały ze swoich miejsc i skierowały się do wyjścia. Pozostali członkowie rodziny królewskiej wciąż byli obecni, a trumna z ciałem królowej pozostawała w świątyni. Wydawało się także, że Sarah Ferguson miała zamiar dołączyć, ale ostatecznie tego nie zrobiła. Widzowie, którzy oglądali transmisję, zastanawiali się nad przyczyną takiego zachowania, czemu dali wyraz w social-mediach.

Czy ktoś wie, dlaczego Eugenia i Beatrice opuściły ceremonię w trakcie? Sarah Ferguson prawie wyszła z nimi, ale zdaje się, że ktoś jej powiedział, żeby tego nie robiła - zastanawiał się jeden z internautów na Twitterze.

Niestety nikt nie wyjaśnił jeszcze zaskakującego zachowania księżniczek.

 • Eugenia i Beatrice na pogrzebie Elżbiety II
 • Eugenia i Beatrice na pogrzebie Elżbiety II
 • książę William i książę Harry - pogrzeb królowej Elżbiety II
 • księżna Kate- Pogrzeb królowej Elżbiety II
 • Król Karol III – pogrzeb królowej Elżbiety II
 • Pogrzeb królowej Elżbiety II
 • Pogrzeb królowej Elżbiety II
 • Król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej, książę Edward, książę Harry i książę William - pogrzeb królowej Elżbiety II
 • Meghan Markle, księżna Kate, księżniczka Charlotte i książę George - pogrzeb królowej Elżbiety II
 • Książę William, księżniczka Charlotte- Pogrzeb królowej Elżbiety II
 • księżna Kate i księżniczka Charlotte- pogrzeb królowej Elżbiety II
 • Agata Duda i Andrzej Duda, Joe Biden i Jill Biden - pogrzeb królowej Elżbiety II
[1/12] Eugenia i Beatrice na pogrzebie Elżbiety II
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także