NewsyWładysław Bartoszewski nie żyje

Władysław Bartoszewski nie żyje

Władysław Bartoszewski
akpa
Władysław Bartoszewski akpa
Izabela Wodzińska

24.04.2015 22:22, aktual.: 25.04.2015 13:43

Gwiazdy i politycy żegnają Profesora

Władysław Bartoszewski nie żyje. Profesor zmarł po przewiezieniu do jednego z warszawskim szpitali. Miał trudności z oddychaniem, był także intubowany. Na razie nie podano, co było bezpośrednią przyczyną śmierci profesora. Profesor zasłabł w swoim domu. Trafił po południu do szpitala MSW przy ulicy Wołoskiej. Lekarzom nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Był więźniem obozu koncentracyjnego w Auschwitz, żołnierzem AK, działał w Polskim Państwie Podziemnym. Uczestniczył w Powstaniu Warszawskim.

Napisał pond 40 książek i 1,5 tysiąca artykułów. Słynął z wyjątkowego poczucia humoru.

Ostatni raz wypowiadał się w sprawie szefa FBI, który wymienił Polskę w jednym rzędzie obok Niemiec jako państwo odpowiedzialne za Holokaust.

Był ministrem spraw zagranicznych, pisarzem, publicystą. Został wyróżniony medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata przez Instytut Yad Vashem w Jerozolimie, honorowym obywatelem Izraela. Jest też kawalerem Orderu Orła Białego.

Był senatorem, a przez osiem ostatnich lat zajmował się dialogiem polsko-niemieckim.

Gwiazdy od momentu ogłoszenia wiadomości o Jego śmierci żegnają Profesora wpisami na swoich profilach. Wpisy umieściła między innymi Monika Olejnik, Jarosław Kuźniar, Kayah, Karolina Malinowska, Agnieszka Wesołowska i Magda Gessler.

Fotografia: screen z Facebook.com
Fotografia: screen z Facebook.com
Obraz

Fot.akpa[/caption]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także