ExclusiveWiktoria Filus o aktorach bez wykształcenia. Skomentowała umiejętności Julii Wieniawy [WIDEO]

Wiktoria Filus o aktorach bez wykształcenia. Skomentowała umiejętności Julii Wieniawy [WIDEO]

Wiktoria Filus o Julii Wieniawie
Wiktoria Filus o Julii Wieniawie

02.09.2020 14:05, aktual.: 02.09.2020 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiktoria Filus jest tegoroczną absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Młoda gwiazda ma już za sobą udział w kilku serialach i filmach. Teraz będzie regularnie pojawiać się na ekranach naszych telewizorów w kontynuacji serialu Usta Usta. Stacja TVN wznowiła ten format po 10 latach przerwy. Czy nowy sezon okaże się takim przebojem jak premierowe odcinki? Tego dowiemy się już za kilka dni.

Wiktoria Filus o Julii Wieniawie

Praca aktora wymaga ogromnego poświęcenia, ale także bardzo wielu umiejętności. Wydziały aktorskie w państwowych uczelniach są oblegane przez studentów, a mimo wszystko dostanie się na upragniony kierunek nie jest takie łatwe. Wielu aktorów kilkukrotnie zdawało egzaminy wstępne, by ostatecznie móc zasilić szeregi branży aktorskiej.

Są też tacy, którzy na brak zawodowych propozycji nie mogą narzekać, a na ekranach pojawiają się już od dziecka, mimo że nie ukończyli szkoły filmowej. Co na ten temat sądzi Wiktoria Filus? Aktorka wszystko zdradziła w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

Uważam, że zawód aktora to jest zawód artystyczny, gdzie wykształcenie systemowe może zarówno pomóc, jak i przeszkodzić. To wszystko zależy od charakteru. Ja czuję, że mi była potrzebna taka szkoła. Cieszę się, że skończyłam studia. Kończyłam łódzką szkołę filmową. To było miejsce, gdzie mogłam się rozwinąć i poznać swoje umiejętności. Natomiast wierzę w to, że jeżeli ktoś ma inny charakter i już na początku jest w stanie sam zbudować w sobie pewność siebie, to szkoła mogłaby go zamknąć. Nie dzielę aktorów na bardziej wartościowych bądź mniej. Ja zdawałam do szkoły trzy razy więc nie od razu mi się udało.

Jakie ma zdanie o Julii Wieniawie, która nie skończyła szkoły filmowej, ale w branży aktorskiej radzi sobie świetnie?

Wiem, kto to Julia Wieniawa. Ale staram się myśleć o innych rzeczach. Wydaje mi się, że da się i bez szkoły. Jest to taka branża, że każdy tą swoja drogę znajduje na swój sposób.

Całość rozmowy w materiale wideo.

Julia Wieniawa w stylizacji na lata 70.
Julia Wieniawa w stylizacji na lata 70.
Wiktoria Filus - Usta usta 2
Wiktoria Filus - Usta usta 2
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także