NewsyWeronika Rosati była ZMUSZANA do erotycznych scen na planie zdjęciowym?! "Odchorowałam to"

Weronika Rosati była ZMUSZANA do erotycznych scen na planie zdjęciowym?! "Odchorowałam to"

Weronika Rosati
Weronika Rosati
Elwira Szczepańska
01.11.2018 10:50, aktualizacja: 01.11.2018 23:07

Od miesięcy wiele mówi się na temat molestowania seksualnego kobiet. Wszystko za sprawą akcji #metoo, która rozpętała się w mediach po serii głośnych skandali z największymi amerykańskimi nazwiskami w rolach głównych. Molestowanie na planie zdjęciowym czy gwałty okazały się być przerażającą rzeczywistością. Okazuje się, niestety, że dotyczy to również polskich gwiazd, które próbowały sił w Fabryce Snów.

Weronika Rosati wyjawiła ostatnio, że była zmuszana do scen erotycznych:

Byłam na planie jednego z seriali amerykańskich i zostałam zmuszona do sceny jednej. Rozbieranej. Zmuszona. Szantażem... Że nigdy więcej nie zagram. Walczyłam strasznie. To było parę lat temu. Dziś nikt by tego nie zrobił. Każdy by się bał w ogóle pisnąć słowo. To było zanim ruszyła fala #metoo. I zostałam zmuszona do tej sceny. To trudno powiedzieć, że "odchorowałam to". Ja po prostu nie na to się godziłam. I nie pogodziłam się, że ta scena jest. Tylko to były czasy, kiedy ja po prostu machnęłam na to ręką. Pomyślałam: przeżyłam, trzeba zapomnieć i iść do przodu. Dziś... pierwsza rzecz, jaką bym zrobiła, to złożyła skargę. - wyjawiła w rozmowie dla Gala Studio.

Dla młodej aktorki, która dopiero stawiała pierwsze kroki na zagranicznych planach zdjęciowych, groźba bycia odsuniętą od produkcji musiała być przerażająca. Reżyser bez wątpienia w karygodny i obrzydliwy sposób wykorzystał swoją pozycję do nagięcia Weroniki pod własne dyktando. Niestety, nie on pierwszy. Po skandalu z Harveyem Weinsteinem wiele podobnych historii wypłynęło na światło dzienne i zostało przedrukowanych w prasie na całym świecie, wzbudzając wściekłość w środowiskach walczących o prawa kobiet.

Myślicie, że wspomnienia osób, które doświadczyły molestowania seksualnego w branży rozrywkowej zmienią sposób, w jaki traktuje się w niej kobiety?

 • Weronika Rosati świętuje amerykański Dzień Matki
 • Weronika Rosati i Elizabeth – pierwsze zdjęcie
 • Weronika Rosati z córeczką na jesiennym spacerze
 • Weronika Rosati – Gdynia 2018, gala finałowa 43 festiwalu filmowego
 • Krystian Wieczorek i Weronika Rosati na planie "M jak Miłość"
 • Weronika Rosati na spacerze z Elizabeth
 • Weronika Rosati pokazała sie w bikini na wakacjach w Hiszpanii
 • Weronika Rosati i Kasia Zielińska - Sephora Trend Report 2018
 • Weronika Rosati – Kler, premiera filmu
 • Krystian Wieczorek i Weronika Rosati na planie "M jak Miłość"
 • Weronika Rosati – Off Camera 2018
[1/11] Weronika Rosati świętuje amerykański Dzień Matki
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także