NewsyTVP reaguje na krytykę Rafała Brzozowskiego i wyłącza oceny pod filmem. Na profilu Eurowizji wszystko widać, jak na dłoni

TVP reaguje na krytykę Rafała Brzozowskiego i wyłącza oceny pod filmem. Na profilu Eurowizji wszystko widać, jak na dłoni

Eurowizja
Eurowizja
Krystyna Miśkiewicz
12.03.2021 15:20, aktualizacja: 12.03.2021 16:55

Eurowizja 2021 od samego początku wzbudza ogromne emocje. W zeszłym roku pierwszy raz od kilkudziesięciu lat rywalizacja została odwołana. Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa. Już w maju tego roku konkurs ma się odbyć zgodnie z planem, a muzycy mają spotkać się na scenie w Rotterdamie. Holandia jest krajem, który zwyciężył w ostatnim konkursie.

Według obowiązującego regulaminu piosenki, które artyści zaprezentują podczas wydarzenia, nie mogą być publikowane przed 1 września roku poprzedzającego show. Dlatego utwory, które miały się pojawić w 2020 roku nie zostały powtórnie dopuszczone do rywalizacji.

Wiele krajów zdecydowało się, aby dać kolejną szansę tym gwiazdom, które poprzednio zwyciężyły krajowe eliminacje. W Polsce była to Alicja Szemplińska, która rok temu w Rotterdamie miała pojawić się z utworem Empires. Według tego, co mówiła przed naszymi kamerami, cały czas liczyła na to, że również ona będzie mogła z nowym utworem w tym roku pojawić się na Eurowizji.

Mam nadzieję, że się uda. Pomysłów na piosenki mam mnóstwo. Codziennie milion nowych. Więc z tym problemu nie będzie. Teraz będę czekać na oficjalną decyzję i brać się do pracy, jeśli będzie mi dane.

Dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że nasz kraj na Eurowizji będzie reprezentował Rafał Brzozowski z utworem The Ride. Premierowo teledysk można było usłyszeć w dzisiejszym wydaniu Pytania na śniadanie.

TVP wyłączyła reakcje pod piosenką Rafała Brzozowskiego na Eurowizję 2021

Rafał Brzozowski był gościem śniadaniówki i tuż po emisji teledysku opowiedział Mateuszowi Szymkowiakowi, jak się czuje, jako tegoroczny reprezentant. Muzyk zachwalał przed kamerami swój nowy przebój. Mówił, że "jest na światowym poziomie".

To utwór dynamiczny, trochę taneczny, ale też piosenka, która może poradzić sobie na dużej scenie eurowizyjnej i w rozgłośniach radiowych- mówił Brzozowski w PnŚ.

Od kilku godzin w sieci można wysłuchać utworu i zobaczyć teledysk do piosenki, którą Rafał przygotował na Eurowizję. Zdania co do polskiej propozycji na konkurs są jednak bardzo podzielone. Na platformie YouTube internauci nie szczędzili słów krytyki pod adresem muzyka i jego piosenki:

  • Serio? Co to ma być?!?! Mamy przegraną w kieszeni, a na żywo to pewnie będzie jeszcze gorzej brzmiało.
  • Przepraszamy inne kraje, że to powstało.
  • To będzie prawdziwa porażka.
  • To już wiemy, kiedy zrobię sobie przerwę na toaletę.

Gdy ilość negatywnych komentarzy i reakcji zaczęła niepokojąco przeważać, TVP postanowiła stanowczo zareagować i zablokowała widoczność ilości ocen. Jeszcze do godziny 13.00 każdy mógł zobaczyć, jak internauci oceniali na utwór The Ride.

Teraz jedynie na oficjalnym profilu Eurowizji można podglądać, jak na piosenkę Rafała reagują widzowie. Niestety w chwili pisania tego tekstu ponad 5,6 tysiąca fanów z Europy nie zareagowało pozytywnie na polską propozycję, która przypadła do gustu 4,5 tys. użytkowników.

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski i Mateusz Szymkowiak w Pytaniu na śniadanie
Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski i Mateusz Szymkowiak w Pytaniu na śniadanie
Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski w Pytaniu na śniadanie
Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski w Pytaniu na śniadanie
TVP blokuje oceny The Ride na YouTube
TVP blokuje oceny The Ride na YouTube
Oceny piosenki The Ride na profilu Eurowizji
Oceny piosenki The Ride na profilu Eurowizji
Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski i Mateusz Szymkowiak w Pytaniu na śniadanie
Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski i Mateusz Szymkowiak w Pytaniu na śniadanie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także