Szukaj

EURO 2016: Zaskakujące słowa Wojciecha Szczęsnego o Łukaszu Fabiańskim [WIDEO]

Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny o Łukaszu Fabiańskim przed meczem z Portugalią na EURO 2016

EURO 2016 trwa w najlepsze. Nasza reprezentacja póki co, świetnie sobie radzi. Przez fazę grupową przeszliśmy jak burza wygrywając dwa spotkania i remisując z aktualnymi mistrzami świata – Niemcami. W 1/8 finału czekała już na nas Szwajcaria. Pokonaliśmy ich dopiero po serii rzutów karnych. Przed Polakami walka o półfinał, a i rywal nie byle jaki bo sama Portugalia.

Zobacz: Polska czy Portugalia? Bukmacherzy już wiedzą, kto wygra mecz w ćwierćfinale EURO 2016 

Tymczasem nasi piłkarze przygotowują się do meczu przebywając w bazie w La Baule. Jedni wybrali się na golfa, inni na rowerki. Byli też i tacy, którzy spotkali się z rodzinami. Zanim jednak piłkarze dostali czas wolny, to wzięli udział w konferencji prasowej. Zawodników reprezentowali: Mariusz Stępiński i Wojciech Szczęsny. Ten pierwszy nie rozegrał jeszcze ani jednej minuty na EURO 2016, a ten drugi też niewiele. Przypomnijmy, że już w pierwszym spotkaniu doznał kontuzji i zastąpił go fenomenalny Łukasz Fabiański. Bez wątpienia to teraz on jest numerem jeden. Od kiedy stanął w bramce reprezentacji Polski, to od razu został okrzyknięty bohaterem narodowym. Tymczasem Wojciech Szczęsny niemal wyleczył się z kontuzji. Na konferencji pytano go więc o to, czy zamierza jeszcze zagrać na EURO 2016.

Ciężko powiedzieć, czy jestem w stanie wyjść na boisko i pomóc drużynie skoro odbyłem dopiero tak naprawdę jedną pełną jednostkę treningową, czyli w niedzielę. Jestem w stanie wytrzymać ból, ale z formą po tych kilku dniach przerwy jest słabo. Muszę ja odbudować, bo jeszcze nie jest najlepiej.Będąc zupełnie szczerym, to w tej sytuacji trudno mówić o mojej roli w drużynie i jak jestem jej w stanie jej pomóc podczas meczu z Portugalią. Postaram się przede wszystkim nie przeszkadzać, bo po tych dwóch treningach nie jestem w stanie pomóc tak, jak może to zrobić Łukasz Fabiański. A kiedy wrócę do zdrowia będę się martwił. Mam nadzieję, że będę miał okazję. Czuję się częścią tej drużyny, która dąży do czegoś wielkiego podczas tego turnieju. Nie mam zamiaru płakać i cierpieć jak mnie los skrzywdził, że na razie mogłem pomóc tylko w jednym meczu. Chcę wraz z chłopakami zajść z tą drużyną jak najdalej. Jeśli chodzi o Cristiano Ronaldo to powiem tak: chciałbym mieć Ronaldo w drużynie, nawet, jeśli uważacie, że jest w słabej formie. Poza tym Portugalia to nie tylko Ronaldo, to mocny zespół. Na mnie wrażenie robi Renato Sanches  

Miejmy nadzieję, że Wojciech jak najszybciej wróci do pełnej sprawności.

Zobacz: EURO 2016: Polski piłkarz popłakał się po trudnej rozmowie z trenerem. Dopiero teraz o tym opowiedział


Źródło: Agencja TVN / x-news.pl

Awantura Szczęsnego ze Szwajcarami na EURO 2016

Wojciech Szczęsny o Łukaszu Fabiańskim

Jak Wojtek Szczęsny komentuje aferę ze Szwajcarami?

Wojciech Szczęsny komplementuje Łukasza Fabiańskiego


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×