Oto 5 ulubionych utworów Moniki Brodki. Poleciła je czytelnikom prestiżowej brytyjskiej gazety

monika brodka ulubione piosenki

monika brodka ulubione piosenki

Ulubione piosenki Moniki Brodki

W maju tego roku Monika Brodki wydała swoją czwartą studyjną płytę. Z albumem „Clashes” wyruszyła na podbój Europy. Jeszcze w maju zaprezentowała swoją twórczość przed publicznością festiwalu The Great Escape w brytyjskim Brighton.

Cieszę się, że jest szansa na to, żeby pozyskać nową publiczność za granicą  – mówiła Monika w rozmowie z „Dzień Dobry TVN”. – Stawiam pierwsze kroki w mojej działalności zagranicznej. Jest dla mnie ogromnym sukcesem to, że płyta wychodzi w wielu krajach. Jest szansa, że moja muzyka będzie podróżować razem ze mną, to mój na razie główny cel.

Zobacz: Monika Brodka o kulisach zagranicznej kariery [WIDEO]

Każda wzmianka o polskim artyście w zagranicznych mediach bardzo cieszy. Także wtedy, gdy Polacy występują w roli ekspertów i jak Monika Brodka sporządzają listę swoich ulubionych, najbardziej inspirujących utworów, o co artystkę poprosił brytyjski „Guardian”.

Wokalistka przygotowała zestawienie, w którym znalazły się następujące kawałki:

Os Mutantes „A Minha Menina”

Ten utwór to czysta zabawa. Dzika, psychodeliczna, z wyjątkowo brzmiącą gitarą – mówi „Guardian” Monika Brodka.

The Raincoats „No Side to Fall In”

Znalazłam ten utwór na YouTubie na liście składającej się z utworów kobiet grających punk i post punk. I całkowicie się w nim zakochałam. Jest szorstki, melodyjny, genialny.

Vincent Gallo „Yes, I’m Lonely

Jestem smutny, gdy jestem sam – głoszą pierwsze słowa tej piosenki. Jak bardzo są prawdziwe! Kocham cały album, regularnie go słucham. To zestaw subtelnych, wspaniałych piosenek w stylu retro.

Krzysztof Komeda „Cul-de-Sac”

Komeda był jednym z najbardziej utalentowanych polskich kompozytorów. Uwielbiam jego prace. Jego twórczość to kopalnia doskonałych melodii, o czym zapewne wie każdy fan filmów Romana Polańskiego. „Cul-de-Sac” to jeden z najbardziej oryginalnych kawałków.

Ketty Lester „Love Letters

Kilka lat temu przyjaciel przygotował mi dwie kompilacje muzyczne. Jedną nazwał „Misty”, drugą „Ecstatic Joy”. „Love Letters” pochodzą z pierwszej. To jedna z najbardziej romantycznych, najpiękniejszych piosenek o miłości.

Posłuchajcie 5 ulubionych utworów Moniki Brodki w naszej galerii.

Monika Brodka

W 2016 roku Monika Brodka wydała płytę „Clashes”

Monika Brodka (fot. AKPA)

Monika Brodka dla „Guardiana” przygotowała listę 5 utworów, które bardzo lubi i które są dla niej inspirujące (fot. AKPA)


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×