Weronika Książkiewicz i Tomasz Olejniczak przyznali, że kilka razy robili sobie badania na obecność wirusa HIV

Weronika Książkiewicz i Tomasz Olejniczak

Weronika Książkiewicz i Tomasz Olejniczak

Weronika Książkiewicz i Tomasz Olejniczak zachęcają do testów HIV

Wczoraj warszawskim teatrze IMKA odbyła się premiera wyjątkowego spektaklu Pozytywni. Przedstawienie realizowane jest w ramach 7. edycji kampanii PROJEKT Test, która walczy z tabu związanym z zakażeniem wirusem HIV. Akcja przedstawienia rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym. Jest to opowieść o akceptacji, tolerancji i poszukiwaniu szczęścia.

Spektakl ma być sposobem do zachęcenia Polaków, aby robili sobie badania na obecność wirusa HIV. Jest też formą wyjaśnienia, czym jest wirus i jak można się nim zarazić.

Na premierze sztuki pojawiło się sporo polskich gwiazd, w tym Weronika Książkiewicz i Tomasz Olejniczak. Oboje zdradzili nam, że niejednokrotnie przebadali się pod kątem obecności wirusa HIV:

Moim zdaniem to jest obowiązek i każdy powinien takie badania robić, zwłaszcza jeśli są różnego rodzaju zabieg, podczas których jest styczność z krwią. Ja robiłam taki test kilkukrotnie i to nie jest wstyd przyznać się do tego. Wręcz przeciwnie – powinniśmy się tym chwalić – skomentowała Weronika Książkiewicz w rozmowie z JastrzabPost.

Projektant dodał, że badania są ważne zwłaszcza, że wirusem można zarazić się nawet na plaży kalecząc się w stopę kawałkiem szkła:

Jest tyle możliwości zarażenia się wirusem, nawet idąc przez plażę i kalecząc się szkłem. Ja robiłem sobie kilka razy test i to jest coś zupełnie normalnego.

A Wy, macie za sobą taki test? Uważacie, że w Polsce HIV wciąż jest tematem tabu?

Zobacz: Gwiazdy na premierze spektaklu „Pozytywni”. Małgorzata Domagalik, Katarzyna Zielińska, Weronika Książkiewicz

Weronika Książkiewicz i Tomasz Olejniczak - premiera spektaklu Pozytywni, 2015

Weronika Książkiewicz i Tomasz Olejniczak – premiera spektaklu Pozytywni, 2015


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×