Szukaj

Tak się zmieniał manikiur przez ostatnie 100 lat [FOTO + WIDEO]

manicure w 100 lat

manicure w 100 lat

100 lat trendów w manikiurze

Trendy w manikiurze zmieniają się ostatnio z prędkością światła. Czasami to, co jeszcze przed chwilą było na czasie, wypada z obiegu i zastępowane jest przez kolejną nowinkę.

A gdyby poobserwować zmiany w manikiurze na przestrzeni ostatnich 100 lat? Zamieszczony tutaj filmik jest odpowiedzią na oczekiwania tych z was, którzy chcieliby w pigułce otrzymać porcję wiedzy o paznokciowych trendach.

Zobacz także: Najdziwniejsze trendy w manikiurze w 2016 roku [INSTAGRAM]

Zaczynamy od 1916 roku i całkowicie „nagich” paznokci, które bezbarwnym lakierem pokrywają się dopiero w latach dwudziestych. Kolejne trzy dekady to szał na punkcie paznokci w ultrakobiecym kształcie, wydłużonych, ewentualnie „migdałów”, pomalowanych na wszelkie odcienie czerwieni.

Lata 60. to szał na pastele i to mocno rozbielone. Lata 70. to era brokatu i disco, wszystko się błyszczało, a zatem paznokcie również. Lata 80. to zwrot ku neonowym odcieniom. Lat 90. spopularyzowały manikiur w stylu grunge – mroczny i drapieżny, czasami nie do końca staranny…

W pierwszych latach po 2000 roku dziewczyny oszalały na punkcie „frencha”. A w obecnej dekadzie pokochaliśmy szpony, które spopularyzowały m.in. Rihanna i Kylie Jenner.

Jaki manikiur podoba się wam najbardziej?

Zobacz także: Najdroższy manicure na MET Gali 2016? Zrobiła go Gigi Hadid

Zobacz także: Vanessa Hudgens z najdroższym manikiurem festiwalu Coachella 2016

Zobacz także: French na paznokciach modny w sezonie wiosna-lato 2016


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×