Szukaj

Jego muzyka na zawsze pozostanie z nami. Wybraliśmy największe przeboje George’a Michaela

Największe przeboje George'a Michaela

Największe przeboje George'a Michaela

Największe przeboje George’a Michaela

Cały świat dalej nie może uwierzyć w śmierć George’a Michaela. Odszedł od nas zdecydowanie zbyt wcześnie. Miał tylko 53 lata. Mimo że nie ma go już z nami, jego wspaniała twórczość pozostanie na zawsze.

George Michael przez blisko 40 lat kariery muzycznej sprzedał ponad 100 milionów płyt. Najbardziej znany solowy album wokalisty to Faith, który osiągnął imponujący wynik sprzedaży – 25 milionów egzemplarzy.

Specjalnie dla czytelników Jastrząb Post, wybraliśmy pięć największych przebojów George’a Michaela. Tych, które odniosły największe sukcesy i na zawsze zapisały się w historii muzyki pop.

Zobacz: Ostatnie zdjęcia George’a Michaela. Wyglądał na przemęczonego
Zobacz także: Znamy oficjalną przyczynę śmierci George’a Michaela! „Zmarł we śnie i nie cierpiał”

5. „Freedom! ’90”

Piosenka opowiadająca o jego odejściu z zespołu Wham! W tym okresie swojej twórczości Michael postanowił zbuntować się wytwórni i nie wystąpił w żadnym teledysku z albumu Listen Without Prejudice Vol. 1. Zamiast niego w klipie pojawili się za to modele, którzy wykonują synchronizację ruchu warg.

4. „Amazing”

Po albumie z 1996 roku, kazał czekać na premierowy materiał aż 8 lat. Pierwszy singiel z albumu Patience udowodnił mocną pozycję wokalisty i poprowadził płytę na pierwsze miejsce światowych list przebojów.

3. „Don’t Let the Sun Go Down On Me” (duet z Eltonem Johnem)

Oryginalnie piosenka Eltona Johna, w 1991 roku została przerobiona na duet pomiędzy artystami. Dotarła do #1 miejsca list przebojów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w USA.

2. „Faith”

Najlepiej sprzedająca się piosenka świata w 1988 roku. Ceniona do tej pory przez krytyków i fanów za niezwykłą melodię i tekst.

1.”Careless Whisper”

Zdecydowanie największy klasyk George’a. Do tej pory uznawana w wielu rankingach jako jedna z najlepszych romantycznych piosenek, jakie kiedykolwiek powstały.

Last christmas…

Przebojem George’a Michaela, który po śmierci artysty nabrał symbolicznego znaczenia pozostanie Last Christmas, bez którego chyba już nie wyobrażamy sobie świąt. Nikt się nie spodziewał, że autor tego hitu odejdzie w Boże Narodzenie…

Największe przeboje George'a Michaela

Największe przeboje George’a Michaela


Elton John i George Michael - wspólna piosenka

Elton John i George Michael - wspólna piosenka

Przyczyna śmierci George'a Michaela

Przyczyna śmierci George'a Michaela

George Michael śmierć. Kiedy pogrzeb?

George Michael śmierć. Kiedy pogrzeb?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×