Ten makijażowy poradnik sprzed prawie 50 lat robi w sieci furorę! Zobacz, jak twoja babcia i mama konturowały twarz oraz… [WIDEO]

Makijaż retro w stylu lat 60.

Makijaż retro w stylu lat 60.

Makijaż w stylu lat 60.

Wydaje się wam, że nagrywanie instruktażowych filmików z wykonaniem makijażu krok po kroku jest domeną ostatnich lat? Że współczesne makijażowe guru to jedyne osoby, które dzielą się swoimi kosmetycznymi tutorialami? Otóż nie. To, jak się malować, by olśniewać, dziewczyny pokazywały już dawno temu. Tyle, że nie dysponowały odpowiednimi kanałami dystrybucji, jakimi dzisiaj są social media, by swoimi poradami dzielić się w szerszym gronie.

Hitem YouTube’a jest archiwalne nagranie sprzed prawie pięćdziesięciu lat, w którym narratorka, Marla Craig – dziś powiedzielibyśmy o niej wizażystka – opowiada, jak wykonać make-up typowy dla lat 60. Co prawda wideo udostępniono już prawie trzy lata temu, ale sądząc po komentarzach, nie przestaje budzić emocji.

Jak się umalować w stylu retro?

W skondensowanej formie otrzymujemy komplet porad, jak zaakcentować to, co w naszej twarzy jest atrakcyjne, a jak ukryć to, co atrakcyjne jest mniej. Są praktyczne wskazówki, jak jasną bazą pomniejszyć oczy, a przy użyciu ciemnej sprawić, że wydadzą się większe. Narratorka mówi także, jak wytyczyć idealną linię brwi.

Mamy także do czynienia z konturowaniem w stylu vintage. Ciekawe, co na to najbardziej obecnie znana specjalistka od przyciemniania i rozjaśniania twarzy, Kim Kardashian? 🙂

I choć niektóre makijażowe zasady wydają się być dzisiaj nieaktualne, inne trącą myszką, a jeszcze inne – jak ta, że czarny eyeliner pasuje tylko brunetkom – makijażyści obecnie regularnie łamią, to wideo ogląda się z przyjemnością.

Co ciekawe jednak, komentarze internautów są bardzo różne. Jedni są zachwyceni relaksacyjną wręcz funkcją, jaką spełnia to nagranie, jakże przecież inne od dynamicznych współczesnych tutoriali. Inni z kolei, mając na względzie szerszy kontekst historyczny, nie podzielają zachwytu nad czasami, które choć mogą się jawić jako słodkie i beztroskie, miały też swoje mroczne strony.

A co wy sądzicie o makijażowym wideo sprzed lat? Czy porady z 1969 roku mogą być dziś jeszcze przydatne?

Zobacz także: Gwiazdy oszalały na punkcie brązowej szminki. Kylie Jenner, Jennifer Lopez, a także…


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×