Katarzyna Kolenda-Zaleska na Balu Dziennikarzy w swoim przemówieniu ze sceny stanęła w obronie kolegów z pracy [Wideo]

Katarzyna Kolenda Zaleska

Katarzyna Kolenda Zaleska

Katarzyna Kolenda Zaleska o zmianach w Telewizji Polskiej

Bieżący miesiąc zaczął się od niemałej rewolucji w Telewizji Polskiej. Odkąd nowym Prezesem stacji został Jacek Kurski, z TVP żegnają się najbardziej znani i najbardziej lubiani dziennikarze. Póki co na liście zwolnionych widnieją między innymi Hanna Lis, Piotr Maślak i Piotr Kraśko.

Wczoraj dziennikarka była gościem na Charytatywnym Balu Dziennikarzy. Ze sceny wygłosiła przemówienie w trakcie którego stanęła w obronie dziennikarzy:

Uznaliśmy jednak, że chcemy zorganizować ten bal, żeby być razem, żeby wspierać naszych kolegów. Piotr Kraśko, jako symbol zmian, które się dokonały jest tutaj z nami i bardzo się cieszymy, że przyszły też inne osoby, które zostały z telewizji publicznej zwolnione.  Z przyczyn nie wiadomo jakich a właściwie wiadomo jakich. Chciałam powiedzieć, że my, dziennikarze, chociaż jesteśmy podzieleni chcemy być wspólnie z tymi, których dotknęła taka krzywda i wbrew temu, co niektórzy mówią – dziennikarze nie są do kitu, tylko dziennikarze są solidarni, a my tą solidarność musimy kształtować. I chciałaby, prosić tylko o jedno tych kolegów, którzy może myślą inaczej niż my, żeby przynajmniej zaprzestali tego rechotu i śmiania się z tych, którzy są zwalniani.

O sytuację, jaka panuje w Telewizji Publicznej postanowiliśmy osobiście zapytać dziennikarkę, Katarzynę Kolende-Zalewską:

Telewizję publiczną i media publiczne przejął rząd i bardzo wielu moich kolegów, z którymi na co dzień pracowałam zostało zwolnionych z pracy i to nie z powodu tego, że coś źle zrobili, tylko dlatego, że są nie z tej opcji. Ja tego nie mogę zaakceptować, bo uważam, że media publiczne powinny być dobrem wspólnym. Poza tym strasznie mnie irytuje to, w jaki sposób dziennikarze, którzy tam przyszli teraz szydzą z tych, którzy zostali zwolnieni. To jest nieetyczne i niedopuszczalne.

Jak zdaniem prezenterki radzą sobie teraz zwolnieni dziennikarze?

Ludzie znaleźli się w takiej sytuacji, że teraz muszą szukać roboty, ale to też jest kwestia stylu. Telewizja jest zawsze łupem politycznym, a styl w jakim się ją przejmuje też o czymś świadczy, a tutaj świadczy o ludziach jak najgorzej. Jeśli jeden pan mówi: „jeśli uważacie, że dziennikarze są do kitu to przechodźcie do nas” no to przepraszam bardzo… Dziennikarze nie są do kitu. Bal Dziennikarzy pokazuje, że jesteśmy solidarni.

Myślicie, że to jeszcze nie koniec zmian w Telewizji Polskiej?

Zobacz: Piotr Kraśko po 25 latach żegna się z Telewizją Polską

Zobacz: Monika Olejnik w bardzo ostrych słowach skomentowała zwolnienia w Telewizji Polskiej

17. Charytatywny Bal Dziennikarzy - Katarzyna Kolenda - Zaleska

17. Charytatywny Bal Dziennikarzy – Katarzyna Kolenda – Zaleska


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×