Szukaj

Ewa Minge: „Moja kolekcja ma inspirować do przemyśleń o chorobie nie jak o wyroku, ale szansie na przebudzenie i nowe życie” [WIDEO]

Ew Minge o fundacji i pokazie ubrań Black Butterflies

Ew Minge o fundacji i pokazie ubrań Black Butterflies

Kulisy pokazu Ewy Minge Black Butterflies

W Warszawie na uroczystym spotkaniu swoją działalność oficjalnie rozpoczęła fundacja Black Butterflies. Utworzona przez Ewę Minge ma wspierać chorych, aktywować ich do życia przez artterapię, czyli przez kulturę i sztukę. Jednym z najważniejszych założeń fundacji jest budowa domu alternatywy dla hospicjum.

Zobacz także: Cała kolekcja Ewy Minge na inauguracji fundacji Black Butterflies[GALERIA ZDJĘĆ]

Czwartkowe wydarzenie było wyjątkowe i wzruszające. Byliśmy za kulisami pokazu kolekcji, którą obejrzeli zaproszeni na to spotkanie goście. Jastrząb Post miał okazję porozmawiać z projektantką o stworzonych przez nią ubraniach.

Kolekcja jest inspirowana czarnymi motylami, nocą, czymś wyjątkowym, niedopowiedzianym, jak to nasze przejście na drugą stronę – powiedziała Jastrząb Post Ewa Minge. – Cały czas powtarzam: życzę, żeby wszystkim się udało, za wszystkich trzymam kciuki, ale byłabym też za tym, żeby ludzie mieli świadomość, że śmierć, choroba niekoniecznie musi być wyrokiem. W ciężkiej chorobie śmierć bywa czasami wybawieniem, a choroba bywa czasami przebudzeniem. Dostajemy drugą szansę, drugie życie – dodała projektantka.

Z kolei Patricia Kazadi powiedziała nam o tym, jak została ambasadorką fundacji Black Butterflies.

Nawet przez chwilę się nie zastanawiałam, gdy Ewa mnie poprosiła, czy zostanę ambasadorką jej fundacji – zdradziła nam Kazadi. – Dla mnie to ogromne wyróżnienie, że w ogóle o mnie pomyślała.

Gościem muzycznym imprezy był zespół Blue Cafe.

Przyjaźnimy się wiele lat, zawsze bardzo kibicujemy Ewie w jej akcjach, nie tylko modowych, ale też ludzkich – powiedział nam Paweł Rurak-Sokal. – Dziękujemy za zaproszenie! Akcja jest naprawdę znakomita.

Mieliśmy też szansę porozmawiać z członkinią fundacji Black Butterflies, Agatą Roczniak. Podczas imprezy wystąpiła oczywiście w kreacji Ewy Minge.

Czuję się cudownie w tej kreacji, lubię wyglądać kobieco, seksownie. Lubię pokazywać na zewnątrz to, co mam w środku, czyli słońce. Dzisiaj mam na sobie słońce – przyznała Jastrząb Post z uśmiechem Agata.

Zobacz także: Plejada gwiazd na inauguracji fundacji Ewy Minge [GALERIA]

Pokaz Ewy Minge (fot. AKPA)

Pokaz kolekcji Ewy Minge Black Butterflies. Buty modelek pochodzą z kolekcji Wojas (fot. AKPA)

Paryska kolekcja Ewy Minge, inauguracja fundacji Black Butterflies (fot. AKPA)

Występ Blue Cafe podczas inauguracji fundacji Black Butterflies (fot. AKPA)


Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×