EURO 2016: Kuba Błaszczykowski, Arkadiusz Milik i Bartosz Kapustka bohaterami meczu z Irlandią Północną. Kim jest nowy wielki talent w drużynie Adama Nawałki, którym zachwyciła się legenda reprezentacji Anglii?

Bartosz Kapustka dotkliwie pobity w jednym z krakowskich klubów

Bartosz Kapustka dotkliwie pobity w jednym z krakowskich klubów

Bartosz Kapustka sportowym odkryciem trenera Nawałki

EURO 2016 dopiero się rozpoczęło, a już dostarczyło nam wielu wzruszeń. Pierwsze zwycięstwo w historii naszych udziałów w mistrzostwach Europy w piłce nożnej odnieśliśmy dziś w starciu z Irlandią Północną. Na stadionie w Nicei triumfowaliśmy skromnym, ale ważnym 1:0.

Zobacz: JEEEEEST! Pierwszy gol Polski na EURO 2016! Wspaniały strzał polskiego napastnika

W reprezentacji gra wielu piłkarzy podziwianych przez piłkarski świat. Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki czy Kuba Błaszczykowski już dawno należą do czołówki. Sądząc po ostatnich występach śmiało można stwierdzić, że na dobrej drodze by dołączyć do elity jest Bartosz Kapustka. Osiemnastoletni zawodnik nie tak dawno zadebiutował w kadrze. W swoich pierwszych dwóch meczach zdobył po jednej bramce i fenomenalnie asystował przy golu Arkadiusza Milika. Od razu został zauważony w świecie. Kapustką zaczęły interesować się piłkarskie potęgi. Na co dzień grający w Cracovii zawodnik rzadko opowiada o swoim życiu. Jest bardzo skromny. Jak powiedział w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN powołaniem do kadry był zaskoczony.

Piłka nożna jest dla mnie wszystkim. Jako młody dzieciak marzyłem, by zagrać z orzełkiem na piersi. Nie spodziewałem się, że może to nastąpić tak szybko. O swoim powołaniu dowiedziałem się odbierając telefon od selekcjonera – powiedział

Zanim znalazł się w miejscu, w którym teraz jest musiał przejść długą drogę. Jak wielu młodych piłkarzy początki Bartosza były trudne:

Pierwszy raz to był troszkę zagubiony. Było widać, że chce, że go to cieszy – mówią pierwsi trenerzy Kapustki

Trafił do Cracovii w bardzo młodym wieku. Był onieśmielony starszymi piłkarzami

Na początku nie wiedziałem jak się zwracać do starszych chłopaków. Kiedyś widziałem ich tylko w telewizji. Mówiłem do tych bardziej doświadczonych na pan, a oni się z tego śmialipowiedział

Kapustka cieszył się sympatią także wśród nauczycieli. Będąc w szkole nie sprawiał problemów

Fajny, sympatyczny chłopak, zawsze uśmiechnięty – zdradzili

Zobaczymy, jak będzie rozwijać się kariera młodego Polaka. Jedno jest pewne: jeśli zachowa obecną formę, będzie dużym wzmocnieniem podczas tegorocznego EURO. O talencie Kapustki przekonany jest sam legendarny napastnik reprezentacji Anglii – Gary Lineker.

W najbliższych latach dużo będzie o Kapustce. To wielce utalentowany 19-latek – napisał na Twitterze

 Zobacz: EURO 2016: Polskie gwiazdy też kibicują naszej reprezentacji w meczu z Irlandią Północną. Jak? [DUUUŻO ZDJĘĆ]

Bartosz Kapustka fot. Facebook.com

Bartosz Kapustka fot. Facebook.com

Bartosz Kapustka podczas meczu z Islandią fot. Facebook.com

Bartosz Kapustka podczas meczu z Islandią fot. Facebook.com


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×