NewsyTomasz Lis o podziale mediów. Mówi, jakie telewizje powinny trafić w ręce PiS i Andrzeja Dudy

Tomasz Lis o podziale mediów. Mówi, jakie telewizje powinny trafić w ręce PiS i Andrzeja Dudy

Tomasz Lis i Andrzej Duda (fot. AKPA)
Tomasz Lis i Andrzej Duda (fot. AKPA)
27.12.2023 17:40, aktualizacja: 27.12.2023 22:12

Publicysta Jacek Żakowski podczas debaty Obywatelskiego Paktu na Rzecz Mediów Publicznych przedstawił pomysł, zgodnie z którym Telewizja Polska powinna zostać rozdzielona pomiędzy poszczególne partie. I tak np. TVP2 trafiłaby do środowiska PiS.

Czy jesteśmy gotowi pomyśleć o tym, że Dwójka będzie PiS-owska? – zapytał. Jeżeli nie, to oni po dojściu do władzy, a to się stanie, zabiorą sobie znowu wszystko.

Z taką propozycją nie zgodziła się część komentatorów z obozu anty-PiS, w tym Roman Giertych Krzysztof Skiba. Ten drugi napisał, że politycy prawicy, po ponownym przejęciu władzy, najprawdopodobniej nie przestrzegaliby wcześniejszych ustaleń.

Zrobią wszystko, by przejąć całość mediów i za nic będą mieli wcześniejsze ustalenia z Jackiem Żakowskim. Przecież z punktu widzenia propagandy i ideologii PiS, pan redaktor Żakowski jest nikim więcej jak niemieckim zdrajcą. A co się robi, ze zdrajcami? Na pewno z nimi nie negocjuje, tylko ich eliminuje. Tak więc guru radia Tok FM Jacek Żakowski, który dziś zabawił się w nieświętego Mikołaja, jako pierwszy po ponownym dojściu PiS do władzy, zostanie wystrzelony w kosmos jako stara liberalna dziadyga – stwierdził.

Tomasz Lis ma swoją wizję podziału mediów. Co zaproponował?

Do przeciwników takich wizji należy również Tomasz Lis. W ironiczny sposób napisał, w jaki sposób – jego zdaniem – powinien przebiec "sprawiedliwy" podział mediów.

Zgadzam się, że mediami trzeba się sprawiedliwie podzielić – PiS-owi Republika a Dudzie TV Trwam – zaproponował na portalu X (dawny Twitter).

Oczywiście ani Republika, ani Trwam nie są mediami publicznymi. Obie stacje za to od dawna sprzyjają prawicy, więc niewiele by się zmieniło – poza ich właścicielami.

Tomasz Lis ma swoją wizję podziału mediów (fot. Twitter)
Tomasz Lis ma swoją wizję podziału mediów (fot. Twitter)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także