NewsyTomasz Karolak wziął pożyczkę od polityka Konfederacji. Chodzi o niemałą sumkę

Tomasz Karolak wziął pożyczkę od polityka Konfederacji. Chodzi o niemałą sumkę

Tomasz Karolak (fot. KAPIF)
Tomasz Karolak (fot. KAPIF)

02.12.2023 15:00, aktual.: 02.12.2023 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na stronie Sejmu RP pojawiły się oświadczenia majątkowe posłów. Media zwróciły uwagę między innymi na Przemysława Wiplera polityka Konfederacji, w przeszłości powiązanego z Prawem i Sprawiedliwością, Stowarzyszeniem "Republikanie" i Polską Razem.

W oświadczeniu Wipler zadeklarował, że ma oszczędności w wysokości ponad 3 milionów złotych i 15 tys. euro. Poza tym jest współwłaścicielem domu o powierzchni niewiele ponad 301 metrów kwadratowych oraz dwóch mieszkań – o powierzchniach 71,81 i 68,79 metrów kwadratowych. Wszystkie trzy nieruchomości są łącznie warte ponad 8 milionów złotych.

Tomasz Karolak ma dług u Przemysława Wiplera

Z dokumentu dowiadujemy się również, jakie wierzytelności posiada parlamentarzysta. Wipler udzielił pożyczki znanemu aktorowiTomaszowi Karolakowi, który otrzymał 30 tys. zł. Przed ostatnimi wyborami artysta poparł innego polityka Konfederacji — Michała Połuboczka.

Od lat znam Michała Połuboczka (...). Rzadko kiedy osoby, które osiągają sukcesy w prowadzeniu przedsiębiorstwa, startują w wyborach. A szkoda, bo w Sejmie powinni zasiadać ludzie, którzy do końca doprowadzają sprawy i dążą do pozytywnych zmian — rekomendował.

Później w rozmowie z portalem gazeta.pl Karolak tłumaczył, że o ile popiera samego Połuboczka, to jest mu daleko do poglądów większości przedstawicieli Konfederacji.

Absolutnie nie jest to moja partia, niektórymi jej postulatami jestem zniesmaczony, w szczególności tym, co mówi poseł Braun. To są poglądy oddalone o miliony lat świetlnych od mojego światopoglądu — tłumaczył się aktor.
Janusz Korwin-Mikke i Przemysław Wipler (fot. AKPA)
Janusz Korwin-Mikke i Przemysław Wipler (fot. AKPA)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także