NewsyTomasz Ciachorowski stanął murem za osobami LGBT. Zripostował zaczepkę

Tomasz Ciachorowski stanął murem za osobami LGBT. Zripostował zaczepkę

Tomasz Ciachorowski (fot. KAPiF)
Tomasz Ciachorowski (fot. KAPiF)
28.10.2023 15:58

Tomasz Ciachorowski szeroko znany jest z tego, że mocno wspiera społeczność LGBT na każdym kroku. Aktor nigdy nie ukrywał, że ten temat jest mu szczególnie bliski - bywa na wydarzeniach, informuje swoich obserwujących na social mediach. Z okazji Tęczowego Piątku również zdecydował się opublikować coś na ten temat.

Tomasz Ciachorowski w Tęczowy Piątek

27 października miał miejsce Tęczowy Piątek, czyli dzień zwiększania świadomości o osobach LGBT w szkołach. Jego celem jest zapewnienie im bezpieczeństwa i edukowania społeczeństwa w tym temacie. Wiele polskich placówek zdecydowało się godnie uczcić tę okazję, a na temat samej inicjatywy wypowiedzieli się także znani i lubiani. Tomasz Ciachorowski nie przepuścił tej okazji.

Niech szkoła będzie dla każdego z was drodzy uczniowie bezpieczną przestrzenią, wolną od dyskryminacji, homofobii, z wspierającymi was pedagogami - napisał aktor pod filmikiem, na którym zobaczyć możemy go pod tęczą.

Post spotkał się z aprobatą jego obserwujących, nie wszystkim jednak się on spodobał. Jedna z użytkowniczek postanowiła zaczepić Ciachorowskiego w komentarzach.

Aktor odpowiada na krytykę

Niezadowolona internautka spróbowała podważyć opinię aktora. W komentarzu napisała:

Czyli szkoła powinna uczyć, że bóg stworzył Adama i Adama, lub Ewę i Ewę?

Tomasz Ciachorowski nie pozostał jej dłużny. Jego odpowiedź na krytykę przyszła szybko i była utrzymana w wyjątkowo spokojnym tonie.

Nie, szkoła powinna uczyć, że są na świecie osoby homoseksualne, biseksualne, transpłciowe itd. Według naukowców i naszej wiedzy na temat seksualności człowieka, nie są one "nienormalne" albo w jakikolwiek sposób "niepełnowartościowe". Tak jak osoby cis heteroseksualne zasługują na szacunek i opiekę ze strony instytucji państwa i mogą wieść szczęśliwe i satysfakcjonujące życie - stwierdził.

Zgadzacie się z tym, co napisał Tomek?

Tomasz Ciachorowski - DDTVN
Tomasz Ciachorowski - DDTVN
Tomasz Ciachorowski - Festiwal LGBT Film
Tomasz Ciachorowski - Festiwal LGBT Film
Tomasz Ciachorowski - premiera klipu (fot. AKPA)
Tomasz Ciachorowski - premiera klipu (fot. AKPA)
Tomasz Ciachorowski - pokaz Macieja Zienia
Tomasz Ciachorowski - pokaz Macieja Zienia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także