NewsyTeresa Lipowska wspomina zmarłego męża. Mieli swój miłosny rytuał. "To była mądra miłość"

Teresa Lipowska wspomina zmarłego męża. Mieli swój miłosny rytuał. "To była mądra miłość"

Teresa Lipowska Tomasz Zaliwski
Teresa Lipowska Tomasz Zaliwski
27.11.2023 10:15

Teresa Lipowska nie ukrywa, że pierwszego małżeństwa nie mogła zaliczyć do udanych. Jedna z największych gwiazd "M jak Miłość" opowiadała o tym, jak miała znaleźć dowody na zdradę Aleksandra Lipowskiego, który kazał jej wyprowadzić się z domu. Na szczęście odnalazła prawdziwą miłość w ramionach aktora Tomasza Zaliwskiego.

Teresa Lipowska o małżeństwie z Tomaszem Zaliwskim. Robił jej wyjątkowe prezenty

Teresa Lipowska i Tomasz Zaliwski pobrali się w 1963 roku. Aktorka nie ukrywała, że nie od początku byli zgraną parą. Wiele ich różniło, ale miłość pozwoliła im pokonać początkowe trudności.

Byliśmy bardzo różni. On lubił jeździć na ryby i do lasu, a ja wolałam wyjść potańczyć. Ale to była mądra miłość. Potrzebowaliśmy pierwszych lat małżeństwa, żeby się siebie nauczyć — wspominała w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Zaliwski lubił rozpieszczać żonę i praktykował pewien rytuał, który miał przypominać Lipowskiej o jego uczuciu. Gwiazda "M jak Miłość" z okazji każdej premiery jej filmu lub spektaklu otrzymywała bukiet kwiatów i liścik. Mąż pani Teresy rysował w nim serduszko i wyznawał jej miłość. Niestety, ich małżeństwo przerwała choroba i śmierć aktora.

Teresa Lipowska wspomina zmarłego męża. Tomasz Zaliwski przegrał walkę z nowotworem

Teresa Lipowska w 2006 roku została wdową. Tomasz Zaliwski zmarł po kilku latach walki z chorobą nowotworową. Aktorka przyznała, że ma wiele pamiątek po mężu i często wspomina ich szczęśliwe życie. Jest wśród nich ostatni liścik, w którym jej ukochany napisał, że "serce nie ma zmarszczek".

Mąż był taki, jakiego sobie wymarzyłam. I to w stu procentach! (...) Mieliśmy ciche dni, ale zawsze chcieliśmy być razem. Mąż był najukochańszym człowiekiem na świecie. Miałam z nim cudowne życie — oceniła w rozmowie z tygodnikiem.

Lipowska i Zaliwski doczekali się syna Marcina. W wywiadach aktorka podkreślała, że wyrósł na pracowitego i troskliwego mężczyznę.

Teresa Lipowska
Teresa Lipowska
Teresa Lipowska - Pogrzeb Barbary Krafftówny | fot. AKPA
Teresa Lipowska - Pogrzeb Barbary Krafftówny | fot. AKPA
Teresa Lipowska, Zaliwski Tomasz 2003-04-14
Teresa Lipowska, Zaliwski Tomasz 2003-04-14
Teresa Lipowska, Zaliwski Tomasz 2003-04-14
Teresa Lipowska, Zaliwski Tomasz 2003-04-14
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także