NewsyTVP jeszcze nigdy nie miała tak niskiej oglądalności! W niedzielę stacja przegrała nawet z maleńką stacją

TVP jeszcze nigdy nie miała tak niskiej oglądalności! W niedzielę stacja przegrała nawet z maleńką stacją

TVP jeszcze nigdy nie miała tak niskiej oglądalności! W niedzielę stacja przegrała nawet z maleńką stacją
Karolina Stęclik

13.04.2016 10:57, aktual.: 13.04.2016 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odkąd nowym prezesem Telewizji Polskiej został Jacek Kurski, w stacji nieustannie zachodzą ogromne rewolucje. Z pracą musiało pożegnać się wielu cenionych i utalentowanych dziennikarzy, takich jak Beata Tadla, Piotr Kraśko czy też Hanna Lis  (zobacz: Hanna Lis w pierwszym wywiadzie po zwolnieniu z Telewizji Polskiej). Jakby tego było mało, na ekrany telewizji publicznej przywrócono programy, jakie zostały zdjęte z anteny kilka, a nawet kilkanaście lat temu, między innymi: Sonda i Teleranek.

Okazuje się, że zmiany nie wychodzą stacji na dobre. Widzowie coraz mocniej odwracają się od TVP, zwłaszcza, gdy w ramówce dominują tematy polityczne. W minioną niedzielę, w dniu 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej TVP 1 i TVP 2 miały mniejszą oglądalność, niż niewielka TV Puls!

Niedzielny program TVP Info poświęcony szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej przyciągnął przed telewizory setki tysięcy Polaków. Średnie dzienne udziały wyniosły w grupie wszystkich widzów 4,4 proc., zostawiając konkurencję daleko w tyle”- czytamy w komunikacie wydanym przez TVP

Jednak czy aby na pewno?

Główne anteny TVP, które w niedzielę sporo czasu poświęciły obchodom rocznicy katastrofy smoleńskiej, ustępowały już konkurencji w obu grupach widzów. W ogólnej Jedynka miała średnio 7,6 proc. udziału, a Dwójka 7,4 proc. - podczas gdy Polsat uzyskał 11,6 proc., TVN – 9,9 proc., a TV Puls – 5 proc. Z kolei w grupie komercyjnej Dwójka miała 5,6 proc. udziału, a Jedynka prawie 5 proc. Obie stacje wypadły w niej gorzej niż TV Puls - 6 proc.

Do czego doprowadzą te zmiany? Czy Telewizji Polskiej uda się poprawić wyniki oglądalności czy jest to już niemożliwe? Wybór Anny Popek na prowadzącą Świat się kręci też spotkał się z falą krytyki...

Jacek Kurski
Jacek Kurski
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także