NewsyNa jaw wyszło, jak rzeczywiście nazywa się Kinga Rusin. Przez lata nie znaliśmy prawdy

Na jaw wyszło, jak rzeczywiście nazywa się Kinga Rusin. Przez lata nie znaliśmy prawdy

Kinga Rusin (fot. KAPIF)
Kinga Rusin (fot. KAPIF)
Elwira Szczepańska
09.09.2023 06:00

Kinga Rusin to jedna z najbardziej znanych niepracujących obecnie w zawodzie dziennikarek w naszym kraju. Debiutowała w latach 90. w TVP, a później na kilkanaście lat związała się z TVN. Tam widzowie mogli oglądać ją w najróżniejszych programach, ale od samego początku była związana z Dzień Dobry TVN. Dwa lata temu podjęła decyzję o tym, by zrezygnować z pracy na antenie.

Dlaczego już nie "DDTVN"? Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej - mojej dumie. Chcę współtworzyć nowe ciekawe projekty w kilku obszarach: telewizja, biznes, działalność społeczna

Dalej dziennikarka nawiązała do odejścia jej kolegi, współprowadzącego program Piotra Kraśki.

Ostatnio wiele się zmieniło w Dzień Dobry TVN, a odejście mojego współprowadzącego stworzyło naturalną okazję, by ruszyć do przodu. Kiedy jak nie teraz?

Kinga razem ze swoim partnerem Markiem Kujawą ruszyli w świat. Są w ciągłym ruchu i mieszkają w najpiękniejszych miejscach na różnych kontynentach. Kilka miesięcy spędzili na Malediwach, potem w Kostaryce. Odwiedzili wiele krajów Europy, ale sporo czasu spędzili też w Afryce.

Jednak niewiele osób wie, że Kinga Rusin w dokumentach ma inne nazwisko...

Jak naprawdę nazywa się Kinga Rusin?

Kinga Rusin i Tomasz Lis wzięli ślub w 1994 roku. Para doczekała się dwóch córek: Poli i Igi. Niestety, ich związek nie przetrwał próby czasu. Małżonkowie rozwiedli się w 2006 roku. Od tamtej pory ich relacje nie należały do najłatwiejszych. Sytuację pogarszał fakt, że rok później dziennikarz wziął ślub z przyjaciółką byłej żony, która w dodatku była świadkową podczas ich ceremonii, Hanną Smoktunowicz (obecnie także są po rozwodzie, red.)

Okazuje się, że Kinga nadal ma w nazwisku drugi człon, który pozostał jej po byłym mężu, Tomaszu Lisie. W dokumentach wciąż figuruje więc jako Kinga Rusin-Lis.

Spodziewaliście się, że dawna gwiazda TVN ciągle legitymuje się nazwiskiem z czasów małżeństwa?

  • Kinga Rusin obserwuje goryle
  • Kinga Rusin
  • Kinga Rusin na Zanzibarze
  • Kinga Rusin i jej partner
  • Kinga Rusin i Marek Kujawa
  • Kinga Rusin
  • Kinga Rusin
  • Kinga Rusin
[1/8] Kinga Rusin obserwuje goryle
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także