NewsyTak książę William przygotowuje się do nowej roli. Karol III abdykuje już niedługo?

Tak książę William przygotowuje się do nowej roli. Karol III abdykuje już niedługo?

Książę William i książę Karol
Książę William i książę Karol
06.01.2024 16:31

Książę William, po śmierci swojej babki, Elżbiety II, został następcą tronu. Królem bowiem stał się jego ojciec, Karol III. Plotki głoszą, że Karol, choć bardzo chciał rządzić krajem i nie mógł doczekać się wstąpienia na tron, rozważa abdykację na rzecz syna. Czy w plotkach jest nieco prawdy?

Książę William zmienia tradycję

Książę William i Harry dorastali w innych czasach niż ich babka czy ojciec. Świat wygląda teraz zupełnie inaczej. Choćby kwestia publicznego okazywania uczuć dzieciom czy małżonkowi uległa zmianie. I choć członkowie rodziny królewskiej nadal są mocno powściągliwi, to trzeba przyznać, że portrety Williama i Kate lub ich dzieci są dość swobodne.

Książę William nie obawia się publicznie złapać za rękę żony ani wstawić do sieci zdjęcia, na którym leży na trawie pod trójką roześmianych dzieci. Wiele osób mówi, że monarchia potrzebuje właśnie takiego króla. Elżbieta II była jak skała i kultywowała obraz royalsów jako eleganckich i niedostępnych. William pokazuje jej bardziej ludzką i bliską poddanym twarz.

Zmiana zachowania księcia Williama

Karol III czekał ponad 70 lat, by zostać królem. Wiele osób twierdzi, że gdy poczuje, że zdążył nacieszyć się byciem władcą, odda koronę młodszemu synowi. Starszy pan nie zawsze może nadążyć za światem.

Daren Stanton, ekspert od mowy ciała, stwierdził niedawno, że zauważył u księcia Williama zmianę zachowania, którą widać często u gwiazd Hollywood czy muzyki. Co to takiego?

Książę William, jeśli chodzi o bycie naszym przyszłym monarchą, z pewnością osiągnął daleko idącą umiejętność nie tylko współpracy z członkami rodziny królewskiej lub Kate, ale także pracy w pojedynkę. A wszystko to da się zauważyć w jego postawie. Sprawia wrażenie bardzo pewnego siebie. Jedną z rzeczy, które ostatnio u niego zauważyłem, jest to, że prostuje i poszerza swoją postawę, co jest nowym gestem, którego nie widzieliśmy wcześniej u Williama - wyznał. - W przypadku księcia Williama zauważymy kilka gestów, w których jego stopy są rozstawione dość szeroko. To może być nieświadome, lecz mimo to pozostaje bezpośrednio powiązane z poziomem wewnętrznej pewności i osobistego komfortu, jaki książę odczuwa. Dlatego nie sprawia wrażenia tak zdenerwowanego. Ponieważ wygląda i wydaje się czuć komfortowo we własnej skórze.

Czy ta pewność siebie oznacza, że starszy syn Karola III przygotowuje się już do zastąpienia ojca na tronie?

Obraz
Książę William i Kate Middleton (fot. Getty Images)
Książę William i Kate Middleton (fot. Getty Images)
Obraz
książę William (ONS)
książę William (ONS)
książę William fot. ONS
książę William fot. ONS
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także