NewsyTakie rarytasy znajdą się w restauracji Lewandowskiego. Tadeusz Müller pokazał, jak tworzy menu

Takie rarytasy znajdą się w restauracji Lewandowskiego. Tadeusz Müller pokazał, jak tworzy menu

Tadeusz Müller tworzy menu do restauracji Lewandowskiego
Tadeusz Müller tworzy menu do restauracji Lewandowskiego
Elwira Szczepańska
22.04.2021 20:00, aktualizacja: 22.04.2021 20:12

Tadeusz Müller jest starszym dzieckiem Magdy Gessler, przyrodnim bratem Lary. Jego ojcem był Volkhart Müller – korespondent dziennika Der Spiegel, który zmarł w 1987 roku. Młody restaurator posiada imponujący talent kulinarny i zmysł estetyczny, który niejednokrotnie wychwalała jego mama, mówiąc, że jest artystą jedzenia.

Jest ekspertem w zakresie zdrowego odżywiania. Wszystkie koncepty, które powstają pod jego przewodnictwem, odnoszą sukces. Właśnie z jego pomocy postanowił skorzystać Robert Lewandowski, tworząc w Warszawie swoją restaurację.

Tadeusz Müller tworzy menu do restauracji Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski postanowił, że zainwestuje w restaurację. W browarach warszawskich powstanie imponujących rozmiarów lokal, a koncepcją i menu ma zająć się Tadeusz Müller.

To będzie prawdziwy sports bar z krwi i kości, gdzie można poczuć sportowego ducha walki. Miejsce dla fanów sportu, ale też dla ludzi, którzy chcą zjeść fajny obiad w rodzinnej atmosferze. Koncept będzie inspirowany amerykańską kuchnią, ale więcej nie mogą powiedzieć. Otwieramy w czerwcu/lipcu - mówił w rozmowie z Jastrząb Post syn Magdy Gessler.

Jednym z głównych zadań Tadeusza jest stworzenie menu, które przyciągnie gości. Mężczyzna liczy, że będzie spory ruch.

Zajmuję się stworzeniem menu, koncepcji tego, jak to miejsce ma wyglądać, czym ma zaskakiwać gości. Całym formatem miejsca, co nie jest łatwe, bo miejsce jest bardzo duże, jest około 3300 metrów kwadratowych, trzy kuchnie. Będziemy mieli mam nadzieję tabakę od wakacji. Tabaka w gastronomii to jest nic innego, jak ostry zachrzan na kuchni i to jest w slangu życia kulinarnego codzienne nasze określenie. Każdy chce mieć za drzwiami kuchni tabakę.

Póki co wszystko jest w fazie testów i przygotowań. Robert Lewandowski nadzoruje wszystko zdalnie.

Jest na łączach. Dostaje wszystkie materiały, wszystkie dania i daje feedback. Rola Roberta na kształt menu jest jeszcze przed nami, bo dogrywamy jeszcze menu, są ostatnie szlify. To wygląda tak, że my to przygotowujemy od jakiegoś czasu w kuchni zewnętrznej, tam powstaje cały koncept, robimy całe menu, robimy taste panele gdzie próbujemy wszystkich tych dań. Udoskonalamy je, liczymy koszty, bo to jest najważniejsze w prowadzeniu restauracji. Rekrutujemy ludzi, dobieramy talerze. Teraz właśnie to wszystko się dzieje.

Jak wygląda praca nad menu Tadeusz zdradził na swoim Instastory. To tam pokazał, jak wyglądają testy, żeby wszystko było idealne. Tym razem skupił się nad chrupkością, co jak przyznacie, ma niebagatelne znaczenie, jeśli mowa o przekąskach, które są nieodzowne, kiedy w odpowiedniej atmosferze i otoczeniu oglądamy ulubione wydarzenia sportowe. Wszystko zapowiada się przepysznie. Zajrzyjcie do naszej galerii.

Poniżej rozmowa reporterki Jastrząb Post z Tadeuszem Müllerem na temat nowego projektu.

  • Tadeusz Muller został wujkiem
  • Magda Gessler i Taduesz Muller w Dzień Dobry TVN
  • Tadeusz Muller – syn Magdy Gessler
  • Robert Lewandowski - kontuzja
  • Robert Lewandowski
  • Robert Lewandowski udzielał wywiadu. Klara pojawiła się kadrze
  • Tadeusz Müller tworzy menu do restauracji Lewandowskiego
  • Strajk Kobiet - Magda Gessler, Tadeusz Muller
[1/8] Tadeusz Muller został wujkiem
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także