NewsyTVP podjęła decyzję, kto zastąpi Artura Orzecha w "Szansie na sukces". Stacja ma nową gwiazdę

TVP podjęła decyzję, kto zastąpi Artura Orzecha w "Szansie na sukces". Stacja ma nową gwiazdę

Artur Orzech
Artur Orzech
Zuza Maciejewska

19.04.2021 09:40, aktual.: 19.04.2021 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Artur Orzech przez prawie 30 lat był związany z Telewizją Polską. Od 1992 roku komentował m.in. półfinały i finały Konkursu Piosenki Eurowizji dla TVP.

Dziennikarz od dwóch sezonów prowadził nową odsłonę Szansy na sukces. Zastąpił Wojciecha Manna. Gospodarzem wspomnianego programu był do końca marca. Wówczas TVP rozwiązała z nim umowę, o czym poinformowano w oficjalnym oświadczeniu. Wynika z niego, że wszystko przez to, że dziennikarz dopiero dwie godziny przed zaplanowanym nagraniem przekazał, że jest niedysponowany. Jego miejsce w ostatniej chwili zajął Marek Sierocki:

TVP podjęła błyskawiczną decyzję, która pozwoliła uniknąć strat finansowych oraz wizerunkowych, zapraszając do prowadzenia „Szansy na sukces” pana Marka Sierockiego, cenionego i doświadczonego dziennikarza muzycznego. Zmiana prowadzącego nastąpiła w wyniku niedotrzymania przez Artura Orzecha warunków umowy z TVP.

Artur Orzech niedawno zabrał głos i ujawnił, że było inaczej, niż przedstawia do TVP. W nowym poście na Facebooku napisał, że to nie telewizja publiczna zrezygnowała z niego, ale to on sam rozwiązał umowę. Przez to musiał zapłacić karę:

Ponieważ TVP wyemituje odcinek "Szansy na Sukces" z moim udziałem, w najbliższą niedzielę, żeby nie robić ludziom wody z mózgów, pragnę poinformować, że ten odcinek został nagrany 26.01.2021. Gdyby to Telewizja Polska zerwała ze mną umowę, nie musiałbym płacić kar umownych za zerwanie jej przeze mnie. Szkoda czasu i słów. Amen - cytuje wpis na Facebooku Orzecha Pomponik.

Marek Sierocki dołączy na stałe do ekipy Szansy na sukces? Jest komentarz

Marek Sierocki, który od kilku tygodni zastępuje Artura Orzecha, podobno ma szansę na stałe dołączyć do ekipy programu Szansa na sukces. Wirtualne media podają, że to on poprowadzi wielki finał programu, który wyłoni kandydatów do występów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, na Woronicza zapadła też już decyzja, że poprowadzi też wielki finał programu mający wyłonić kandydatów do występów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Program ten wyemitowany będzie 23 maja - czytamy na portalu.

Sierocki na razie studzi emocje. W nowej wypowiedzi podkreśla, że nie goni za sławą i popularnością, a wykonuje jedynie swoją pracę:

Jestem osobą żyjącą poza nurtem mediów elektronicznych, nie gonię też za sławą czy popularnością. To, że prowadzę teraz "Szansę na sukces", traktuję jako swoją normalną dziennikarską pracę - cytują wypowiedź Sierockiego Wirtualne media.

Sprawdza się w swojej roli?

Agata Konarska i Artur Orzech.
Agata Konarska i Artur Orzech.
Marek Sierocki w programie Szansa na sukces
Marek Sierocki w programie Szansa na sukces
Marek Sierocki - Wielki Test o Zdrowiu
Marek Sierocki - Wielki Test o Zdrowiu
Artur Orzech – Szansa na sukces 2020 finał
Artur Orzech – Szansa na sukces 2020 finał
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także