NewsyNowe zagraniczne hity świąteczne podbijają listy! Który odniesie sukces na miarę "All I Want For Christmas"?

Nowe zagraniczne hity świąteczne podbijają listy! Który odniesie sukces na miarę "All I Want For Christmas"?

Zagraniczne świąteczne hity 2019
Zagraniczne świąteczne hity 2019
Adam Streb
25.12.2019 10:30, aktualizacja: 25.12.2019 10:41

Piosenki świąteczne pojawiają się w stacjach radiowych od połowy listopada. Dla wielu artystów wielki gwiazdkowy hit, to duży zastrzyk gotówki. Dlatego co roku dostajemy spory zestaw piosenek z dzwoneczkami. Ale tylko nieliczne zapadają nam w pamięć. Kto w tym roku toczy bitwę o przebój świąt?

A jest o co walczyć. I nie chodzi tu tylko o zainteresowanie słuchacza, ale także o sporą gotówkę.  Brytyjskie radio  The Capital FM przedstawiło ranking dotyczący najlepiej zarabiających hitów świątecznych. Przed Last Christmas grupy Wham (ok. 2,4 mln zł zysków rocznie) i All I want for Christmas is You Mariah Carey (ok. 2 mln zł zysków rocznie), jest hit grupy Slade Merry Christmas Everybody. Grupa zarabia dzięki temu przebojowi co roku 1 mln funtów czyli ok. 5 mln zł.

Świąteczne zagraniczne piosenki na 2019 rok

Katy Perry zaskoczyła wszystkich gwiazdkowym hitem. Jest przebojowo i zabawnie! Po 10 dniach od premiery jest już prawie 10 mln odtworzeń na YouTube.

Robbie Williams wydał płytę Christams Present, która wylądowała na 1 miejscu brytyjskiej listy przebojów. Oprócz świątecznych coverów znajdują się na niej także premierowe piosenki jak ta: Time for Change.

Taylor Swift zaproponowała przebój Christmas Tree Farm. Po kilku dniach od premiery ma już ponad 7 milionów odsłuchań na YouTubie.

Bracia Jonas Brothers powrócili na muzyczny rynek i także zaproponowali świąteczny hit.

Jack Savoretti postawił na przepiękną balladę. Jego unikalna chrypka w głosie w połączeniu z fortepianem dają niezwykły efekt. Idealne na chill-outowy świąteczny poranek.

Bryan Adamas odnowił swój stary hit z 1985. I znów brzmi wyśmienicie!

Ellie Goulding wzięła na warsztat przebój Joni Mitchell z 1971. To bardzo delikatna ballada, ale wciąż brzmi współcześnie

Keith Urban proponuje jak zwykle gwiazdkowy przebój o lekko countrowym zabarwieniu. Sympatyczne.

Will Young, zwycięzca pierwszej edycji brytyjskiej wersji programu telewizyjnego Idol, także zdecydował się na świąteczny wyścig. Will stawia na skromną balladę.

Lukas Graham – duńska grupa znana z przebojów Mama Said i 7 Years – proponuje gwiazdkowy hit w swoim stylu, mieszając pop, soul i funk.

A Liam Payne, były członek One Direction, promuje swój debiutancki solowy album właśnie świąteczną piosenka. To bardzo udana ballada!

I na koniec świąteczna niespodzianka od Mariah Carey. Gwiazda z okazji 25-lecia hitu All I Want For Christmas (Is You) wypuściła nowy teledysk, zawierający niepublikowane sceny z 1994 roku.

Jest z czego wybierać. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie!

  • Taylor Swift
  • Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You nowa wersja teledysku
  • Robbie Williams
  • Liam Payne
  • Katy Perry
  • Jack Savoretti
  • Jonas Brothers
[1/7] Taylor Swift
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także