NewsyKsiężna Diana - śmierć która wstrząsnęła światem. Przypominamy okładki, które ukazały się po tragicznym wypadku

Księżna Diana - śmierć która wstrząsnęła światem. Przypominamy okładki, które ukazały się po tragicznym wypadku

Księżna Diana - śmierć która wstrząsnęła światem. Przypominamy okładki, które ukazały się po tragicznym wypadku
Ewelina Buchnajzer
01.11.2015 04:00, aktualizacja: 01.11.2015 11:33

Obok tej tragicznej śmierci chyba nikt nigdy nie przejdzie obojętnie. Data 31 sierpnia 1997 roku już na zawsze pozostanie w pamięci całego świata. Wtedy czas jakby na chwilę zatrzymał się, a następnego dnia wszystkie okładki dzienników informowały o tym tragicznym wydarzeniu (odsyłamy do galerii).

Diana Frances Spencer zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu. Samochód, w którym jechała uderzył w 13 filar tunelu Alma - uciekał przed goniącymi ją paparazzi. Siedzący po lewej stronie pojazdu, kierowca Henri Paul i Dodi Al-Fayed - kochanek Księżnej zginęli na miejscu. Królowa ludzkich serc została ranna i przewieziona do szpitala. Tam zmarła o 4.00 nad ranem.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że Księżna była przytomna i do otaczających ją paparazzich powtarzała O mój Boże i Zostawcie mnie w spokoju. Do dziś nie cichną kontrowersje związane z jej śmiercią. Niektóre źródła twierdzą, że była to zaplanowana akcja, a za wszystkim stoi rodzina królewska, która chciała się pozbyć Diany, bo ta przynosiła im wstyd pokazując się z nowymi partnerami. Tym doniesieniom dwór kategorycznie zaprzeczał.

Księżną kochał cały świat, a prasa śledziła każdy jej ruch. Największe zainteresowanie wzbudzała po tym jak rozwiodła się z Księciem Karolem. Brukowce doszukiwały się nowych partnerów kobiety, a paparazzi czyhali na kompromitujące zdjęcia gwiazdy. Pomimo tego Diana wciąż była najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej. Zasłynęła z działalności dobroczynnej i charytatywnej, założyła fundację, która wspierała rodziny po starcie najbliższych.

Oprócz tego zapamiętamy ją z nienagannego stylu i zamiłowania do mody. Zdobiła okładki największych magazynów świata, była brana za przykład i chwalona za doskonałe wyczucie gustu i smaku. Jej postać do dziś jest jedną z najlepiej wspominanych. Może o tym przeprowadzony przez BBC plebiscyt w 2011 roku plebiscyt w 2011 „100 Najwybitniejszych Brytyjczyków” księżna Walii zajęła 3. miejsce.

Księżna Diana w filmach, książkach, teatrze

Historia Diany nie zakończyła się w chwili jej śmierci. Ona trwa do dziś i wciąż jest odgrzewana. Wszystko za sprawą kolejnych książek, autobiografii, tajemnic, które wychodzą na jaw, filmów i sztuk teatralnych. Jednym z ostatnich i najgłośniejszych produkcji o Księżej była ta, w której rolę główną zagrała Naomi Watts.

Wcześniej reżyser Jon Conway zrobił sztukę na podstawie materiałów zgromadzonych w czasie śledztwa, wywiadu z lokajem z lokajem Paulem Burrellem oraz kochankiem księżnej, Jamesem Hewittem. Insynuowano w niej, że Księżna, gdy zmarła była w ciąży.

Publikacje książkowe także nie oszczędzały gwiazdy. Na półkach pojawiło się mnóstwo tytułów: Diana. W pogoni za miłością, Diana. Moja historia. Pojawiły się także kontrowersyjne druki jak np. Diana - pilnie strzeżony sekret.

W tym roku minęło 18 lat od tej tragicznej śmierci. My, z okazji dnia Wszystkich Świętych przygotowaliśmy dla Was wspominkową galerię. Zobaczcie jak żyła księżna, która na zawsze pozostanie legendą wiecznie żywą...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także