NewsyMeghan Markle i książę Harry wydadzą fortunę na ślub. Tak drogiego wesela nie mieli nawet księżna Kate i książę William!

Meghan Markle i książę Harry wydadzą fortunę na ślub. Tak drogiego wesela nie mieli nawet księżna Kate i książę William!

Meghan Markle i książę Harry wydadzą fortunę na ślub
Meghan Markle i książę Harry wydadzą fortunę na ślub
Elwira Szczepańska
04.04.2018 12:59

Już 19 maja na ślubnym kobiercu w St George Chapel książę Harry i Meghan Markle powiedzą sobie sakramentalne "tak". Para, która spotyka się od przeszło roku i na początku utrzymywała swój romans w ścisłej tajemnicy - oboje są w końcu osobami publicznymi - ogłosiła zaręczyny w 2017 roku, a później szybko wyznaczyła datę ślubu. Tuż przed ceremonią rodzinę królewską czeka jeszcze jedno wydarzenie: księżna Kate w kwietniu urodzi swoje trzecie dziecko. Nic więc dziwnego, że eksperci od rodziny królewskiej bacznie obserwują wszystkie poczynania członków monarchii. Wydatki w 2018 roku sięgną sufitu, a najwięcej będzie kosztował ślub młodszego z synów księżnej Diany.

Jak czytamy w Fakcie, Meghan i Harry naprawdę nie żałują pieniędzy. Wesele i ceremonia ślubna, które odbędą się w Windsorze, finansowo stanowią prawdziwy koszmar dla skarbu państwa. Według wyliczeń ekspertów, kwota ostateczna waha się w okolicy 154 milionów złotychNa wesele zaproszono łącznie około 4040 gości, a samo jedzenie na przyjęciu będzie kosztowało 1,4 miliona złotych. Kolejnym wydatkiem w kwestiach gastronomicznych będzie szampan wart 650 tysięcy złotych i cytrynowo-bzowy tort. Jego wykonanie będzie kosztowało 240 tysięcy złotych.

Za szklany pawilon, w którym odbędzie się wesele, para zapłaci 1,4 miliona złotych. Tyle samo będą kosztowały obie suknie Markle – jedna, którą założy na oficjalną ceremonię oraz druga, w którą przebierze się na bardziej prywatną część wieczoru. W tym wypadku wzięła przykład z księżnej Kate, ale nawet ona i książę William nie wydali takiej sumy na wesele.

Również kwiaty, które posłużą do dekoracji, uderzą po królewskiej kieszeni. Na pawilon i kościół wydadzą około 530 tysięcy złotych, ale największe wrażenie robi suma wydana na ochronę. Za obstawienie zamku, miasteczka i kościoła policją, prywatną ochroną i wojskiem rodzina królewska zapłaci ponad 144 miliony.

To się nazywa wesele z rozmachem.

 • Książę Harry, Meghan Markle, księżna Kate i książę William – forum królewskiej fundacji
 • Książę Harry i Meghan Markle w Cardiff
 • Książę Harry i Meghan Markle gala Endeavour Fund Awards 2018
 • Książę Harry i Meghan Markle w Edynburgu
 • Meghan Markle i książę Harry na świątecznej mszy z okazji Bożego Narodzenia (2017)
 • Meghan Markle i książę Harry oglądają dziecięcą wanienkę
 • Książę Harry w wojsku
 • Meghan Markle i książę Harry – Dzień Wspólnoty Narodów
 • Meghan Markle i książę Harry pierwsze publiczne wyjście
 • Meghan Markle i książę Harry potwierdzili zaręczyny
 • Książę Harry i Meghan Markle sesja zaręczynowa
 • Książę Harry i książę William na premierze filmu Gwiezdne WojnyThe Duke of Cambridge and Prince Harry attend 
The European Premiere of Star Wars: The Last Jedi, at the Royal Albert Hall on Tuesday, December 12. The premiere is hosted in aid of The Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge and Prince Harry.
 • Książę Harry i książę William na premierze filmu Gwiezdne Wojny
[1/13] Książę Harry, Meghan Markle, księżna Kate i książę William – forum królewskiej fundacji
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także