Kilka dni temu o tym, że para się rozstała poinformował hiszpański dziennik El Periodico. Kolorowa prasa zaczęła wręcz huczeć od kolejnych plotek. Zawodnikowi FC Barcelona miała zawrócić w głowie 20-letnia studentka. Shakira po powrocie z Cannes podobno przyłapała ukochanego na zdradzie. Ten jednak dalej prowadził hulaszczy tryb życia i bawił się ze znajomymi w nocnych klubach.
Jak czuje się Shakira? Komentuje siostra artystki
Po kilku dniach od sięgających zenitu plotek i domniemań Shakira i Pique wydali oświadczenie, które potwierdziło, że nie są już razem. Prosili w nim o uszanowanie prywatności ze względu na dzieci.
Na kilka chwil przed jego publikacją piosenkarka trafiła do szpitala. Przed jej domem pojawiła się karetka, która udzieliła jej pomocy po tym, jak dostała silnego ataku paniki. Wszystko miało być konsekwencją zdrady, której dopuścił się ojciec jej synów. Ani wokalistka, ani piłkarz nie zabrali jeszcze publicznie głosu w sprawie. Zrobiła to natomiast siostra Shakiry, Lucy Mebarak. Kobieta potwierdziła, że gwiazda nie czuła się najlepiej.
Na pytanie o rozstanie jej siostry z piłkarzem nie udawała zaskoczenia. Po jej słowach można wywnioskować, że od dawna się między nimi nie układało.
Wielu fanów nadal nie może uwierzyć to, że w tak przykry sposób zakończyła się ta wielka miłość.