Wspaniałe stulecie obsada i opis głównych bohaterów serialu

Wspaniałe stulecie: Kösem

Wspaniałe stulecie ciąg dalszy…

Koniec „Wspaniałego Stulecia”, to nie koniec tureckich seriali w Telewizji Polskiej. Zbliżający się wielkimi krokami finał historii Sulejmana Wspaniałego, wywołuje wiele emocji wśród widzów, ale możecie być pewni, że jeden z największych władców Imperium Osmańskiego doczeka się godnego następcy.

Oglądaj: „Wspaniałe stulecie” darmowe odcinki ONLINE

 „Wspaniałe stulecie: Kösem” wzbudza wiele kontrowersji. Czy produkcja o wnuku Sulejmana osiągnie podobny sukces i podbije serca fanów? W kontynuacji „Wspaniałego stulecia” będziemy świadkami początków panowania nastoletniego sułtana. Poznamy także jego żonę i najważniejszą kobietę w całym Imperium Osmańskim.

 „Wspaniałe stulecie: Kösem” – Wspaniałe Stulecie Obsada:

Mahpeyker Kösem (Anastasia Tsilimpiou/ Beren Saat) – Najważniejsza żona sułtana Ahmeda I. Tu możemy doszukać się wielu podobieństw między nią a sułtanką ze „Wspaniałego stulecia” Hürrem.  Kosem na początku jest buntowniczką. Została sprzedana do pałacu jako niewolnica. Walczy o swoją wolność oraz obwinia Imperium Osmańskie za utratę rodziny. Kosem poznamy jako 15 letnią Anastazję. Jest greczynką o wyjątkowej urodzie i gorącym temperamencie. Według podań żyła ok 1583 roku i urodziła się 3 września.

Wspaniałe stulecie obsada

„Wspaniałe stulecie: Kösem” – obsada i opis głównych bohaterów

Ahmed I (Ekin Koç) – Czternasty sułtan Imperium Osmańskiego. Zaliczany był do grona najmłodszych sułtanów w historii. Objęcie władzy po ojcu było dla niego ogromnym ciężarem jak i zaszczytem. Na tronie zasiadł w wieku zaledwie 13 lat. Został rzucony na głęboką wodę. Musiał więc ciężko zapracować na szacunek wśród poddanych. Był dzieckiem, którym ciągle starały się manipulować matka i babka.

Safiye (Hülya Avşar ) – Babcia Ahmeda I. Surowa, kochająca luksus kobieta. Gdy Ahmed objął tron starały się wraz z Handan rządzić pod jego imieniem. To od niej w prezencie Ahmed I dostał Anastazję. Jest Wenecjanką, która również została kiedyś porwana przez ludzi sułtana.

Handan (Tülin Özen) – Matka Ahmeda I. Historycznie niewiele o niej wiadomo. Podobno w serialu czekają ją liczne konflikty z teściową. Będzie rywalizować z Safiye o wpływy w państwie, gdy młody Ahmed zasiądzie na tronie.

Halime (Aslihan Gürbüz) – Była ukochaną starszego brata sułtana. Jest bardzo tajemniczą kobietą. Po utracie ukochanego postawia na szali swoje życie byle by zapewnić godną przyszłość swoim dzieciom – Mustafy I, sułtanki Dilruby.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×