Polski akcent we „Wspaniałym stuleciu”!

Wspaniałe stulecie

Sułtan Sulejman uczył się jazdy konnej u Polaka

Wspaniałe stulecie to absolutny hit ostatniego roku. Ten popularny, turecki serial przedstawiający historię Imperium Osmańskiego szturmem podbił serca ludzi z całego świata. Także w Polsce produkcja szybko zdobyła sympatię milionów osób. W końcu Wspaniałe stulecie to mieszanka historii, emocji i wzruszeń. Nie brakowało oczywiście scen akcji i wątków miłosnych. Najpopularniejszy dotyczył ogromnej miłości Sułtana Sulejmana Wspaniałego i Sułtanki Hurem.

Produkcja była niesamowicie wielkim przedsięwzięciem. Na jej potrzeby wybudowano i wyposażono 23 komnaty, które były wiernymi kopiami pomieszczeń znajdujących się w pięciu sułtańskich pałacach. Na planie pracowało 250 kamerzystów, 25 kostiumologów, którzy wykonali 5 tysięcy kreacji. Okazuje się, że swój wkład w serial miał także… Polak! Tureccy filmowcy ściągnęli Mateusza Gieryna, który kierował grupą uczącą aktorów jazdy konnej i przygotowywaniem wierzchowców do scen bitewnych.

To właśnie on dał lekcje jazdy na koniu samemu Sułtanowi Sulejmanowi (Halit Ergenç). Z jego porad korzystał też Ibrahim Pasza (Okan Yalabik), który sprawiał ponoć najwięcej problemów. Ponoć podczas galopu spadł z konia i nabawił się poważnej kontuzji, później okazało się, że ma złamane żebro. Podczas kręcenia kolejnych scen miał na sobie gorset.

To jednak nie wszystko. Mateusz Gieryn sam także zagrał w serialu!

Produkcja pilnie potrzebowała kogoś, kto potrafi jeździć konno i mógłby zagrać w tej scenie – z propozycją zwrócono się więc do mnie. Na planie bywały sytuacje trudne i dramatyczne, ale nie brakowało też zabawnych. Największym kawalarzem w ekipie był Ozan Güven (Rustem Pasza). Ciągle wymyślał jakieś żarty, zmieniał tekst, robił dziwne miny albo nagle wchodził do komnaty z wielką gaśnicą na ramieniu. – komentuje Mateusz

To się nazywa mieć szczęście! Chcielibyście zagrać we Wspaniałym stuleciu tak, jak Mateusz?

Oglądaj: „Wspaniałe stulecie” darmowe odcinki ONLINE

Mateusz Gieryn zagrał we

Mateusz Gieryn zagrał we „Wspaniałym stuleciu”

Mateusz Gieryn zagrał we

Mateusz Gieryn zagrał we „Wspaniałym stuleciu”

Wspaniałe stulecie, fot: materiały prasowe

Wspaniałe stulecie, fot: materiały prasowe


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×