Szukaj

Polski akcent we „Wspaniałym stuleciu”!

Wspaniałe stulecie

Sułtan Sulejman uczył się jazdy konnej u Polaka

Wspaniałe stulecie to absolutny hit ostatniego roku. Ten popularny, turecki serial przedstawiający historię Imperium Osmańskiego szturmem podbił serca ludzi z całego świata. Także w Polsce produkcja szybko zdobyła sympatię milionów osób. W końcu Wspaniałe stulecie to mieszanka historii, emocji i wzruszeń. Nie brakowało oczywiście scen akcji i wątków miłosnych. Najpopularniejszy dotyczył ogromnej miłości Sułtana Sulejmana Wspaniałego i Sułtanki Hurem.

Produkcja była niesamowicie wielkim przedsięwzięciem. Na jej potrzeby wybudowano i wyposażono 23 komnaty, które były wiernymi kopiami pomieszczeń znajdujących się w pięciu sułtańskich pałacach. Na planie pracowało 250 kamerzystów, 25 kostiumologów, którzy wykonali 5 tysięcy kreacji. Okazuje się, że swój wkład w serial miał także… Polak! Tureccy filmowcy ściągnęli Mateusza Gieryna, który kierował grupą uczącą aktorów jazdy konnej i przygotowywaniem wierzchowców do scen bitewnych.

To właśnie on dał lekcje jazdy na koniu samemu Sułtanowi Sulejmanowi (Halit Ergenç). Z jego porad korzystał też Ibrahim Pasza (Okan Yalabik), który sprawiał ponoć najwięcej problemów. Ponoć podczas galopu spadł z konia i nabawił się poważnej kontuzji, później okazało się, że ma złamane żebro. Podczas kręcenia kolejnych scen miał na sobie gorset.

To jednak nie wszystko. Mateusz Gieryn sam także zagrał w serialu!

Produkcja pilnie potrzebowała kogoś, kto potrafi jeździć konno i mógłby zagrać w tej scenie – z propozycją zwrócono się więc do mnie. Na planie bywały sytuacje trudne i dramatyczne, ale nie brakowało też zabawnych. Największym kawalarzem w ekipie był Ozan Güven (Rustem Pasza). Ciągle wymyślał jakieś żarty, zmieniał tekst, robił dziwne miny albo nagle wchodził do komnaty z wielką gaśnicą na ramieniu. – komentuje Mateusz

To się nazywa mieć szczęście! Chcielibyście zagrać we Wspaniałym stuleciu tak, jak Mateusz?

Oglądaj: „Wspaniałe stulecie” darmowe odcinki ONLINE

Mateusz Gieryn zagrał we "Wspaniałym stuleciu"

Mateusz Gieryn zagrał we „Wspaniałym stuleciu”

Mateusz Gieryn zagrał we "Wspaniałym stuleciu"

Mateusz Gieryn zagrał we „Wspaniałym stuleciu”

Wspaniałe stulecie, fot: materiały prasowe

Wspaniałe stulecie, fot: materiały prasowe


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×