Korona Królów. Nowa żona Kazimierza Wielkiego. Kim jest Aleksandra Nowosadko?

Korona Królów

Korona Królów

Wielkimi krokami zbliżamy się do finału panowania Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner). Młoda aktorka Aleksandra Nowosadko wcieli się w ostatnią żonę króla. Po raz pierwszy zobaczymy aktorkę w roli Jadwigi Żagańską w Koronie Królów,11 czerwca 2019 w TVP1.

55-letni Kazimierz zwiąże się z młodziutką księżniczką. Historycy uważają, że miała ok. 13-23 lata w dniu ślubu. Była ona dla monarchy, cierpiącego ponoć na seksoholizm, ostatnią deską ratunku, by spłodzić legalnego męskiego dziedzica.

Jednak legalność związku z Jadwigą zakwestionowały dwie poprzednie, żyjące żony monarchy: druga – bezpłodna Adelajda Heska (Aleksandra Przesław) oraz trzecia – ponoć łysa i obdarzona świerzbem Krystyna Rokiczana (Michalina Sosna). Król dopiero na dwa lata przed śmiercią otrzymał od papieża bullę, w której duchowny uznawał ważność małżeństwa z młodziutką księżniczką z Żagania.

Kim jest Aleksandra Nowosadko?

Tę nową postać zagra Aleksandra Nowosadko. Jest ona tegoroczną absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Na swoim koncie ma jeszcze niewiele ról telewizyjnych –  epizody w serialach O mnie się nie martw oraz w Na sygnale. Widzieliśmy ją też w spektaklu Teatru Telewizji Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy.

Na długo jednak w Koronie królów nie zagości, bowiem jej bohaterka, po śmierci Kazimierza – co ma nastąpić do końca tego sezonu – wróci na Śląsk jako majętna wdowa i poślubi jednego z tamtejszych książąt. W ten sposób zniknie z wielkiej polityki, o jakiej opowiada Korona Królów. A na tronie polskim zasiądzie Ludwik Węgierski (Jan Hrynkiewicz). W jego imieniu rządzić będzie matka, Elżbieta Łokietkówna (Katarzyna Czapla). Potem „Królem Polski” zostanie jego córka, Jadwiga Andegaweńska. To jej postać będzie kluczowa w nowym sezonie Korony Królów i ponoć trwają poszukiwania nastolatki potrafiącej unieść tę trudną rolę.

 Zobacz: Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan kłócą się przez „M jak miłość”?

Zobacz: M jak miłość (odc. 1451): Marcin znów się zakocha? Brunetka zniszczy jego związek z Izą

Zobacz: M jak miłość (odc. 1451): Kamil i Artur są rodziną! Poznaj sekret serialu M jak miłość


Lidia Sadowa i Aleksandra Nowosadko

Lidia Sadowa i Aleksandra Nowosadko

Korona Królów wyniki oglądalności serialu, ilu widzów

Korona Królów wyniki oglądalności serialu, ilu widzów

Korona Królów, serial historyczny tvp

Korona Królów, serial historyczny tvp

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×