Tego jeszcze nie było! Kontrowersyjny wątek w najbliższym odcinku „Ojca Mateusza”! Będzie skandal?

Telewizja Polska straszy uchodźcami w

Telewizja Polska straszy uchodźcami w "Ojcu Mateuszu"

Ojciec Mateusz – Skandal z uchodźcami w tle?

To kolejny skandaliczny krok Telewizji Polskiej. Odkąd „dobra zmiana” dopadła TVP, widzowie non stop obserwują propagandowe treści na tle narodowościowym. Kraj jest dzielony na „prawdziwych Polaków” oraz na „zdrajców narodu”. Dodatkowo nagłówki pokazywane w głównym wydaniu Wiadomości zyskały już miano kultowych wśród internautów, którzy niejednokrotnie komentowali odrębną rzeczywistość, w której funkcjonuje obóz rządzący.

Jak się okazuje, Telewizja Polska poszła o krok dalej i postanowiła propagandowe treści zamieszczać w swoich produkcjach, które wciąż przyciągają miliony Polaków przed telewizory. Na łamach Gazety Wyborczej czytamy, że w najbliższym odcinku serialu Ojciec Mateusz ukaże się wątek straszący widzów uchodźcami.

Kto ogląda ten hitowy serial TVP, ten wie, że w spokojnym przecież Sandomierzu dzieją się rzeczy niezwykłe. Tym razem chyba jednak ktoś przesadził. W jednym z planowanych odcinków serialu muzułmański uchodźca ma podłożyć bombę na placu zabaw – czytamy.

Widzowie skandaliczny wątek będą mogli obejrzeć w 240 odcinku serialu. To właśnie wtedy dojedzie do wybuchu ładunku, w wyniku którego ucierpi jedna osoba. Mieszkańcy Sandomierza będą chcieli wykonać lincz na Arabie mieszkającym od kilku lat w miasteczku, który jest bowiem chrześcijaninem w szczęśliwym związku z Polką.

W miarę rozwoju akcji okaże się, że winnym całego zamieszania jest niejaki Szihab, muzułmanin, który niedawno przybył do Polski. 

Aktorzy oburzeni scenariuszem w Ojcu Mateuszu

Początkowo w rolę zamachowca miał się wcielić Mikołaj Woubishet, jednak aktor postanowił odmówić:

To historia, która gra na strachu wobec uchodźców. I uprawomocnia nieprawdziwą tezę: że uchodźcy mogą być, byle chrześcijańscy, bo muzułmanie podkładają ładunki na placach, gdzie bawią się polskie dzieci. Nie przyjąłem tej roli – wyznał gwiazdor.

Sprawę skomentowała osoba związana z produkcją, która stwierdziła, że finał odcinka jest bardzo pozytywny.

Przesłanie odcinka jest pozytywne, bo z kazania wygłoszonego przez ojca Mateusza w finale wynika, że nie należy bać się obcych – twierdzi Krzysztof Grabowski z firmy ATM.

A Wy, co sądzicie o takich kontrowersyjnych wątkach w serialach?

Szok! “Jeden z dziesięciu” znika z TVP2 po 24 latach!

Znamy wyniki oglądalności teleturnieju “Jeden z dziesięciu” po przeniesieniu do TVP1. Są straty

Jarosław Kret ucieka przed zobowiązaniami? Znowu popełnił ten sam błąd!


Piosenka Papa D. z serialu Ojciec Mateusz

Piosenka Papa D. z serialu Ojciec Mateusz

Choć oglądalność

Choć oglądalność "Ojca Mateusza" spada, to liczby i tak robią wrażenie. Serial o księdzu detektywie ogląda ponad 4,5 miliona widzów! To co prawda 300 tysięcy osób mniej niż rok temu, ale to i tak oglądalność godna owacji na stojąco. "Ojciec Mateusz" emisja w czwartki o godzinie 20.30 w TVP1

Ojciec Mateusz 15 sezon, Artur Żmijewski, fot: AKPA

Ojciec Mateusz 15 sezon, Artur Żmijewski, fot: AKPA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×